Horoskop

Horoskop. Astrolog Merkurja zdradza, co przyniesie kwiecień

Horoskop

Horoskop. Astrolog Merkurja zdradza, co przyniesie kwiecień

Kwiecień to wyjątkowy miesiąc roku. Na co należy zwrócić szczególna uwagę? Czy niebo będzie nam sprzyjało? Dla kogo kwiecień to dobry czas, a kto powinien mieć się na baczności?Zobaczcie, co nas czeka w najbliższym czasie. 

  • Jakim miesiącem jest kwiecień, skąd pochodzi jego nazwa
  • Na co należy zwracać uwagę w kwietniu
  • Pełnia Księżyca w kwietniu 

Czarowny i zwodniczy kwiecień

Czas, jak to czas, za nic ma nasze chcenia i obawy, pędzi nieubłaganie do przodu. Oto stoimy u progu czwartego miesiąca roku. Kwiecień to miesiąc, który swoją polską nazwę, wziął od pojawiających się o tej porze pierwszych kwiatów. Staropolska nazwa miesiąca powinna ostudzić, zbyt mocno już rozpalone pierwszymi wiosennymi promieniami głowy, kwiecień to bowiem nic innego niż łżykwiat. Łżykwiat bądź łudzikwiat, tak na czwarty miesiąc roku mawiali nasi przodkowie i mieli w tym wiele racji.

Zobacz także: Horoskop numerologiczny – partnerski i opisowy

Dawniej bacznie obserwowano wpływ przyrody i cykl zmieniających się pór roku na codzienne życie i samopoczucie, co dawało większą szansę na przystosowanie się i przetrwanie.

Kwiecień nie bez powodu zwany był również wodzikwiatem. Ci, którzy dali się mu uwieść, czy też zwieść pierwszym kolorowym płatkom i nierozsądnie siadali na ziemi, w najlepszym razie mogli złapać ,,wilka''. Niestety ziemia jest jeszcze niezbyt rozgrzana, a zimowy zamróz potrafi niepostrzeżenie wkraść się na gołe plecy, czy zbyt głęboki dekolt i infekcja grypopodobna gotowa.

W kwietniu zachowaj rozsądek 

Nie wierzmy we wszystko, co kwiecień będzie nam oferował i pamiętajmy, że łżykwiat potrafi być równie przewrotny, co czarowny. Według kultury ludowej ten zwodniczy miesiąc potrafił niejako ,,wyłudzić'' z ziemi kwiaty, a następnie przykryć je nagłym śniegiem i bezpardonowo potraktować mrozem. My również możemy paść ofiarą kwietnia, jeśli nie zachowamy rozsądku.

Kwiecień potrafi uśpić naszą czujność i sprawić, że zbyt pochopnie zdejmiemy cieplejsze kurtki i rzucimy szaliki w ciemny kąt pawlacza.

Pamiętajmy, że nie przez przypadek ten miesiąc rozpoczyna się świętem figlarzy i żartownisiów, czyli znanym nam dobrze zwyczajem Prima Aprilis.

>>>Zobacz też: Czego pragną kobiety według horoskopu?

Zobacz film: Żarty reakcją na stres? Źródło: Dzień Dobry TVN


W kwietniu musimy być ostrożni i zrównoważeni, nie poddawać się impulsom i powoli wdrażać wiosenne zmiany.

Oczywiście w języku ludowym, porzekadłach i przysłowiach jest pełno odniesień do zmiennej natury kwietniowych dni:

Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata
Kiedy w kwietniu dużo wody, wtedy maj przynosi chłody
Gdy w kwietniu słonko na dworze, nie będzie pustek w komorze

Kwietniowe niebo

W tym roku kwiecień będzie miał dla nas dużo ciekawych wydarzeń na niebie. Po pierwsze czeka nas pierwszy wiosenny Nów Księżyca w znaku Barana (5.04), który ugruntuje początek wiosny i nowego, zodiakalnego roku, natchnie nas do robienia świeżych planów, ale przede wszystkim zachęci do wielkich, wiosennych porządków.

>>> Zobacz też: Sposoby na mycie okien 

Właśnie w pierwszym tygodniu kwietna warto pozbyć się starych, niepotrzebnych rzeczy, wytrzepać dywany, przepatrzeć szafy i półki. Nów będzie wpływał mobilizująco i pozwoli nawet zatwardziałym ,,chomikom'' rozstać się z zakurzonymi stertami zbędnych przedmiotów.

Do nietypowych zjawisk możemy również zaliczyć drugą Pełnię Księżyca w obrębie tego samego znaku. Pierwsza wiosenna pełnia, miała miejsce 21.03 w znaku Wagi, a druga będzie odbywać się 19.04, również w znaku Wagi. Zdarza się to stosunkowo rzadko, ponieważ zazwyczaj mamy do czynienia z jedną Pełnią Księżyca w ciągu trwania danego znaku zodiaku.

>>> Zobacz też: Horoskop miłosny na 2019

Na co uważać w kwietniu

Drugi wiosenny Miesiąc (tak kiedyś zwano pełnię) przyniesie nam bardzo silne emocje, chęć uporządkowania spraw partnerskich, bezsenność, kłótliwość i łatwość w zrywaniu dotychczasowych związków, które nie funkcjonują jak należy. W dniach poprzedzających kwietniową pełnię unikajmy zaciętych dyskusji, nie wchodźmy w utarczki, zostawmy kontrowersje na późniejszy, poświąteczny termin.

Miesiąc zapowiada się intensywnie, zatem uważajmy na siebie i nie dajmy się wodzić za nos łżykwiatowi.

>>> Zobacz też: Magiczne właściwości soli

Co sądzisz o tym artykule?
18
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0