Gwiazdy

Grażyna Torbicka obchodzi 61. urodziny. Jak wyglądały początki kariery dziennikarki?

Tomasz Urbanek/EastNews

Gwiazdy

Grażyna Torbicka obchodzi 61. urodziny. Jak wyglądały początki kariery dziennikarki?

Tomasz Urbanek/EastNews

Grażyna Torbicka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych dziennikarek telewizyjnych. Jej profesjonalizm, klasę oraz wiedzę widzowie cenią od wielu lat. Dziś specjalistka tematyki filmowej kończy 61 lat. 

Grażyna Torbicka świętuje urodziny

Grażyna Torbicka urodziła się 24 maja 1959 roku w Pszczynie. Jej matką jest Krystyna Loska, która także była niezwykle popularna prezenterką telewizyjną. 

Torbicka zdobyła serca publiczności swoją wiedzą, zaangażowaniem oraz podejściem do pracy. Dziś obchodzi 61. urodziny. Z tej okazji przypomnijmy sobie, jak wyglądały początki jej drogi zawodowej. 


Grażyna Torbicka - kariera 

Początki jej kariery sięgają 1985 roku, gdy zadebiutowała w programie "Sportowa niedziela" u boku Włodzimierza Szaranowicza. 

Ukończyła studia z na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Naturalnym krokiem była więc praca w "Teatrze Telewizji", gdzie zajmowała się działem literackim. Jest jedną z autorek programu kulturalnego "Kocham Kino", który emitowany był w przez ponad dwadzieścia lat. 

Poza działalnością telewizyjną zajmowała się także konferansjerką. Prowadziła Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie, 56. finał wyborów Miss World oraz wiele innych prestiżowych imprez i wydarzeń kulturowych. 

Nagrody i odznaczenia

Prezenterka może pochwalić się także wieloma nagrodami za swoją działalność zawodową. Zdobyła aż trzy Telekamery z rzędu w kategorii "Prezenterzy", a kilka lat później uzyskała także Złotą Telekamerę. 

Nie tylko widzowie doceniają jej zasługi. W 2005 r. została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2013 odebrała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju telewizji publicznej oraz osiągnięcia w pracy zawodowej i działalności społecznej. 

"Grażyna Torbicka zaprasza" 

Obecnie dziennikarka prowadzi autorski program "Grażyna Torbicka zaprasza" na antenie TVN Fabuła. W trakcie dwóch sezonów przyglądała się twórcom młodego, polskiego kina oraz cenionym ekspertom filmowym. Przeprowadziła rozmowy m.in. z Jakubem Gierszałem, Kubą Czekajem czy Agnieszką Smoczyńską. 

Z okazji urodzin redakcja Dzień Dobry TVN życzy wszystkiego najlepszego!

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
59
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0