Gwiazdy

Grażyna Torbicka zaprasza na rozmowy z artystami o kinie

Gwiazdy

Grażyna Torbicka zaprasza na rozmowy z artystami o kinie

W TVN Fabuła będzie miał premierę nowy projekt Grażyny Torbickiej - "Grażyna Torbicka Zaprasza". W Dzień Dobry TVN dziennikarka filmowa powiedziała z kim i o czym będzie rozmawiać w programie.

"Grażyna Torbicka Zaprasza“ w TVN Fabuła to nowa odsłona programu wybitnej dziennikarki filmowej, która w intymnej atmosferze, zaprosi do rozmowy reżyserów i aktorów niepokornych - twórców nowego polskiego kina. Gospodyni programu przeprowadzi pogłębione rozmowy o tym, co jest dla nich najważniejsze, co tak naprawdę myślą o kinie i otaczającym ich świecie. Gośćmi dziennikarki będą postacie, które już z impetem weszły do świata polskiego i europejskiego kina, ale wciąż reprezentują nowe pokolenie artystów. Są bezkompromisowi, odważni, tolerancyjni, stawiają niewygodne pytania, zmieniają spojrzenie na polskie kino, mówią swoim głosem. W programie odpowiemy na pytania: Przeciwko czemu się buntują? Jakie schematy łamią? O czym będzie opowiadać nowe polskie kino? Czy trudne jest przemawianie własnym głosem? Jaka była droga, którą przeszli? Jak widzą swoją przyszłość?

>>> Zobacz także:

Andrzej Wajda - multimedialna wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie

Festiwal Dwa Brzegi to prawdziwe święto kina

Kulig, Kot i Szyc. W Cannes są "permanentnie wzruszeni"

Goście programu

Ciekawi kina krytycy i widzowie, zwykle o diagnozę otaczającego nas świata pytają filmowych nestorów polskiego kina. Grażyna Torbicka w tej odsłonie swojego programu daje głos młodszemu pokoleniu. Jest ciekawa ich postrzegania rzeczywistości i przekonana, że to właśnie z tego co mają do powiedzenia, wyłoni się obraz przyszłości polskiego i europejskiego kina.

Gośćmi prowadzącej program będą najwybitniejsi aktorzy i reżyserzy średniego i młodego pokolenia. Laureaci nagród m.in Sundance, Berlinale, Karlowe Wary, Orły, Europejskie Nagrody Filmowe, Złote Lwy, Festiwal Kina Niezależnego Off Camera, Paszporty Polityki, Era Nowe Horyzonty i wiele innych.

Grażyna Torbicka zaprosiła do rozmowy m.in Agnieszkę Smoczyńską, Piotra Domalewskiego, Jana P. Matuszyńskiego, Jana Komasę, Jagodę Szelc, Bartosza Konopkę, Agnieszkę Żulewską, Martę Prus, Klarę Kochańską, Tomasza Wasilewskiego, Julię Kijowską, Justynę Wasilewską i Annę Zamecką.

Dni i godziny emisji programu

 12.04 – 22:40

19.04 – 22:25

26.04 – 22:35

03.05 – 22:40

10.05 – 22:10

17.05 – 22:20

24.05 – 22:35

31.05 – 22:20

Co sądzisz o tym artykule?
70
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0