Gwiazdy

Andrzej Wajda - multimedialna wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie

Gwiazdy

Andrzej Wajda - multimedialna wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie

W Muzeum Narodowym w Krakowie możemy zobaczyć multimedialną wystawę poświęconą życiu i twórczości Andrzeja Wajdy. Mamy szansę poznać wielkiego artystę, nie tylko z tej znanej strony - jako reżysera, ale też jako scenografa i malarza. Piotr Wojtasik wybrał się tam z kamerą Dzień Dobry TVN by spytać jakie wrażenie, ta niesamowita wystawa, zrobiła na pierwszych zwiedzających.

Krystyna Zachwatowicz, żona Andrzeja Wajdy:

Najważniejsze w jego życiu było to, że robi film, robi teatr, cały czas się przygotowuje do czegoś. Najlepszy dowód to te sterty niezrealizowanych pomysłów filmowych i teatralnych. Dla mnie to jest powrót do tych szczęśliwych lat. Jestem bardzo wzruszona.

Jerzy Trela


Ton niepojęte, że jeden człowiek, w swoim jednym życiu potrafił tak wiele zrobić. Tak wiele dobrego po sobie zostawić dla nas, dla przyszłych pokoleń

Bożena Dykiel

Albo się ma talencik, albo się nie ma talenciku


Grażyna Torbicka

Chronologię tworzą najważniejsze wydarzenia z historii Polski, tej powojennej. Do tych wydarzeń dołączone są filmy Andrzeja Wajdy i obrazy z jego filmów.
Wystawa jest bogata, daje bardzo różne ścieżki, bardzo różne możliwości, podoba mi się.

Monika Olejnik

To jest piękne, że widzimy kawał polskiej historii w dziełach Andrzeja Wajdy. Tę wystawę powinien obejrzeć każdy.

Maja Komorowska

To jest tak oszałamiająca wystawa, że mam poczucie, że trzeba tu bardzo, bardzo dużo czasu spędzić. Życie prywatne, filmy, kostiumy... niezwykle pomyślane.

Jacek Majchrowski - prezydent Krakowa

Na ogół znamy go jako reżysera, a on był także malarzem, scenografem. Wielkim twórcą był. A że Kraków umiłował, a Kraków umiłował jego, to wszyscy wiemy i Kraków mu się odwdzięcza w ten sposób. 


Co sądzisz o tym artykule?
61
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0