Newsy

GIS ostrzega przed zakupem popularnych sezamków. Powodem jest szkodliwa substancja

Sezamki

GRECLAURENTIU/GettyImages

Newsy

GIS ostrzega przed zakupem popularnych sezamków. Powodem jest szkodliwa substancja

Sezamki

GRECLAURENTIU/GettyImages

Firma Action Poland sp. z o.o. wycofuje jedną partię sezamków – poinformował w środę, w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, Główny Inspektorat Sanitarny. Powodem działań jest wykrycie tlenku etylenu.

Wycofana partia sezamków

Informacja ta dotyczy produktu Sesame snaps, 108 g (4 x 27 g), numer partii: 09.2021.3, data trwałości30/09/2021. Dystrybutorem jest Kubizz B.V., a dystrybutor w Polsce: Action Poland sp. z o.o.

GIS podał, że Action Poland Sp. z o.o. wycofał produkt z obrotu i kontynuuje prowadzone przez Kubizz B.V. wycofanie produktu od konsumentów. Dystrybutor w Polsce poinformował odbiorców o wykrytym zagrożeniu i możliwości zwrotu kwestionowanej partii produktu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez firmę w Polsce.

Tlenek etylenu - co to jest?

W sezamach wykryto tlenek etylenu. Jest on substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie w żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.

GIS ostrzega przed nowym narkotykiem. Jest 60 razy silniejszy niż morfina:

>>> Zobacz także:

Porwali, pobili i okradli 31-latka. Jaka kara grozi napastnikom?

Premier wyjaśnia, jak będzie wyglądał proces szczepień. Czy szczepionki będą obowiązkowe i za darmo?

Zatrważające wyniki kontroli przewoźników komunikacji miejskiej. "Kierowcy stwarzali zagrożenie dla życia i bezpieczeństwa pasażerów"
Źródło: PAP/GIS |
Co sądzisz o tym artykule?
76
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0