Newsy

Porwali, pobili i okradli 31-latka. Jaka kara grozi napastnikom?

Policja

Canon_77/Getty Images

Newsy

Porwali, pobili i okradli 31-latka. Jaka kara grozi napastnikom?

Policja

Canon_77/Getty Images

Policja aresztowała trzech mieszkańców powiatu sanockiego podejrzanych o rozbój, bezprawne pozbawienie wolności, pobicie oraz groźby karalne wobec 31-letniego mężczyzny. Grozi im 12 lat więzienia. Zarzuty postawiono także 61-latkowi, który miał kierować działaniem sprawców.

Porwanie na Podkarpaciu

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada, ale podkarpacka policja poinformowała o nim w środę.

Policjanci ustalili, że 31-letni mężczyzna został siłą zabrany przez trzech mężczyzn do samochodu. Następnie został zawieziony na posesję 61-latka i tam pobity. Później porywacze mieli przewieźć pokrzywdzonego do lasu, pobić i zabrać mu pieniądze - ok. 2600 zł.

W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali czterech mieszkańców powiatu sanockiego wieku 29, 34, 36 i 61 lat.

Kara za porwanie 

- Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Trzech mężczyzn w wieku 29, 34 i 36 lat usłyszało zarzuty rozboju, bezprawnego pozbawienia wolności, pobicia oraz kierowania gróźb karalnych – podała policja.

Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Natomiast wobec 61-latka, któremu zarzucono kierowanie działaniem sprawców, zastosowany został dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też:

Zmarła Hanna Stadnik. Słynna sanitariuszka z Powstania Warszawskiego miała 91 lat

Serce nie sługa. Straciła 45 tys. zł, bo uwierzyła, że pisze do niej Will Smith

Niedziele wolne od handlu w 2020 roku. Kiedy zrobimy zakupy?

Zobacz wideo: Trwa śledztwo w sprawie śmierci Maradony. Policja przeszukała dom psychiatry "Boskiego Diego" 

Źródło: x-news

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
77
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0