Gwiazdy

Finałowa część „Gwiezdnych wojen”. „Zakończenie powinno zadowolić wszystkich”

Gwiazdy

Finałowa część „Gwiezdnych wojen”. „Zakończenie powinno zadowolić wszystkich”

Już od tygodnia na ekranach kin wyświetlana jest ostatnia część najnowszej trylogii „Gwiezdnych wojen”. W tym czasie produkcja zarobiła już ponad 500 milionów dolarów na całym świecie, co potwierdza jej status globalnego fenomenu. Przy okazji londyńskiej premiery dziennikarka Anna Wendzikowska rozmawiała z aktorami o tym, jak na przestrzeni lat zmieniła się seria.

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” to finałowa część legendarnej sagi. 42 lata po premierze pierwszej części widzowie doczekali się zakończenia historii. Na przestrzeni kolejnych części kosmiczna opowieść ewoluowała w zgodzie ze zmieniającymi się czasami, a jej aktualność fascynowała kolejne rzesze wielbicieli.

Filmy powinny pokazywać w jakim miejscu historii jesteśmy. Jak patrzymy na świat i na siebie nawzajem. Role męskie i kobiece nadal są dość stereotypowe, ale teraz nareszcie przesuwamy granice. W ten sposób możliwe są zmiany, które robią wrażenie naturalnych, a nie wymuszonych. To my – filmowcy i aktorzy musimy wysilić się i pogłówkować, żeby świat, który zobaczą młodzi ludzie wydał im się normalny i naturalny. Filmy znaczą więcej, niż nam się wydaje. Trzeba pamiętać o tym, że są wielką siłą – wyjaśniła Naomi Ackie.

Finał sagi

Mimo że zarówno reakcje krytyków, jak i widzów są różne, to nie ma wątpliwości, że wielbiciele gwiezdnej sagi wybiorą się na do kin. „Skywalker. Odrodzenie” stanowi nie tylko zamknięcie 42-letniej opowieści, ale i popkulturowego zjawiska, które na przestrzeni dekad splotło się z życiem wielu pokoleń fanów. W tę sentymentalną podróż wybierają się wszyscy, niezależnie od wieku i wiążą z nią duże nadzieje.

Widzowie stresują się tym zakończeniem. Myślą, że pewnie wydarzy się coś złego albo martwią się, że saga się kończy. Ale ona nie może trwać wiecznie. Te filmy, które zrobiliśmy do tej pory, zawsze będą gdzieś na półce. Będzie można je obejrzeć, przeżyć ponownie, pomyśleć o nich. Zakończenie powinno zadowolić wszystkich – powiedział Anthony Daniels, wcielający się w postać robota C-3PO.

Szczegóły filmu

Akcja filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach, które miały miejsce w „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. Fabuła opowiada o ostatecznym starciu Ray i Kylo Rena.

W rolach głównych m.in. Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Billy Dee Williams.

Zobacz też:

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Zobaczcie materiał z oficjalnej premiery

"Gwiezdne wojny" - od 19 grudnia moc znów będzie z nami

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Ostateczny zwiastun filmu

Co sądzisz o tym artykule?
75
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0