Gwiazdy

Filip Chajzer wyruszył w samotny rejs dookoła świata. "Spełnia się marzenie mojego życia"

Gwiazdy

Filip Chajzer wyruszył w samotny rejs dookoła świata. "Spełnia się marzenie mojego życia"

Filip Chajzer na kilka miesięcy pożegnał się z telewizją stacjonarną, by relacjonować naszym widzom swoją podróż dookoła świata. Prowadzący "Dzień Dobry TVN" w samotny rejs wyruszył 1 kwietnia. Jak zapowiedział, z szerokich wód nie wróci prędzej niż za pół roku. 

Filip Chajzer i jego samotny rejs

Reporter Dzień Dobry TVN znany jest z szalonych pomysłów. Niejednokrotnie już zaskakiwał kreatywnością i odwagą. Tym razem jednak poszedł na całość. Filip Chajzer postanowił przemierzyć drogą wodną cały świat. 

- Rok temu, kiedy zaczęła się pandemia, zacząłem sobie myśleć, że żyjemy w dziwnym świecie, który bombarduje nas różnymi bodźcami. Cały czas dochodzą do nas informacje, co jest ważne, czy ja jestem ważny dla siebie? Nie odpowiesz na nie, kiedy cały czas masz telefon w ręce, trzeba wejść trochę głębiej w siebie. Ten rejs to nie jest rejs, tylko lekarstwo na ten świat dzisiejszy - tłumaczył dziennikarz.

Filip Chajzer - jak przygotował się do rejsu?

Filip wyznał w Dzień Dobry TVN, że cały miniony rok poświęcił na przygotowaniach do wypłynięcia z portu, by przemierzyć świat. 

- Spełnia się marzenie mojego życia. To zwieńczenie całego roku przygotowań. Rejs dookoła świata, w który ruszam, to długie miesiące treningów i przygotowań - dodał. Jak podkreślał, to nie tylko to, co może zdarzyć się na łodzi i co może się jej stać.

- Chodzi też o kondycję fizyczną. Musisz mieć na tyle wydolności fizycznej mięśni, żeby np. unieść dwa żagle - wyjaśniał. 

Filip Chajzer i jego rejs: jaką trasę pokona?

Roman Paszke zgodził się zostać dyrektorem samotnego rejsu Filipa Chajzera. Żeglarz zdradził, jaką trasę ma przed sobą nasz prowadzący.  

- Opuszczamy Bałtyk, płyniemy cieśninami duńskimi i Filip będzie musiał uważać, bo będzie musiał przepłynąć przez Zatokę Biskajską, a tam jest trudno. W przypadku sztormów można przeczekać w porcie Brest - powiedział ekspert. 

- Ilość awokado skończy się przy Wyspach Kanaryjskich, więc proponuję, żeby tam Filip zacumował. Tam przez cały rok jest lato, więc sympatycznie - zaznaczył żeglarz.  

Filip Chajzer pozdrawia z szerokiej wody 

Dziennikarz wyruszając w swoją podróż przesłał naszej redakcji poniższe wideo. Trzymamy kciuki za jego wyprawę!

- Melduję, żyję, to pierwszy dzień mojej wyprawy dookoła świata. Będę się z wami łączył codziennie. Żyję, jestem cały i zdrowy. Śledźcie mnie, póki mam zasięg - powiedział Filip Chajzer. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Reporter: Agata Zjawińska
Co sądzisz o tym artykule?
61
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
01.04.2021
gosc 111
raczej prima aprilis nikt mu nie da tyle wolnego