Gwiazdy

Dominika Tajner przełamuje granice. Właśnie skoczyła z ponad ćwierćkilometrowego komina

Gwiazdy

Dominika Tajner przełamuje granice. Właśnie skoczyła z ponad ćwierćkilometrowego komina

Dominika Tajner uwielbia przełamywać własne słabości, dlatego wybrała się na Big Tower w Szczecinie. Z ponad ćwierćkilometrowego komina skoczyła na linie w technice Dream Jump.

Big Tower to ponad ćwierćkilometrowy komin, który do skoków na linach przygotował Tomasz Zieliński, jeden z najlepszych ekspertów w technice Dream Jump, polegającej na oddawania skoków z wysokości z wykorzystaniem układu asekuracyjnego z lin dynamicznych oraz bloczka. Dzięki temu istnieje możliwość maksymalnego wydłużenia swobodnego spadania do nawet 90 proc. wysokości obiektu, z którego oddawany jest skok. Skoczkowie podczas spadania rozwijają bardzo dużą prędkość, nawet powyżej 130 km na godzinę.

>>> Zobacz także:

Skoki z wysokości kilkudziesięciu metrów dostarczają potężnej dawki adrenaliny i niezapomnianych emocji i pewnie dlatego swoich sił w Dream Jump postanowiła spróbować Dominika Tajner, pasjonatka sportów ekstremalnych. Mimo stresu, który pojawił się, gdy stanęła na platformie, oddała skok. Po wylądowaniu Dominika była zachwycona:

To jest jak lot ptaka. Czuje się całkowitą wolność.

Co sądzisz o tym artykule?
62
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
09.09.2019
Robert
Byłem,skakałem i było mega super przeżycie!!