Styl Życia

Czy warto urządzać dom ładnie, ale mało praktycznie? "Wystarczy poświęcić więcej czasu na sprzątanie, ale nacieszyć oko"

Styl Życia

Czy warto urządzać dom ładnie, ale mało praktycznie? "Wystarczy poświęcić więcej czasu na sprzątanie, ale nacieszyć oko"

Szeregówka, w której mieszkają Aleksandra Skóra-Bator i jej mąż Sebastian, ma 133 m² i trzy kondygnacje. Katarzyna Jaroszyńska zajrzała na dwie z nich, pokazując naszym widzom salon połączony z kuchnią, łazienkę i sypialnię.

Dom w stylu boho

Wiklina, drewno i kolory ziemi to klimat, w którym Aleksandra Skóra-Bator odnajduje się najlepiej. W takim też stylu został urządzony jej dom.

- Jest też plecionka. To hit tego sezonu. Pojawia się w wielu miejscach i jest taka bardzo przytulna. Zależało mi, żeby pojawił się mocny akcent w pomieszczeniu. Wcześniej mieszkaliśmy w bieli i szarościach - mówiła właścicielka domu. 

- Jestem minimalistą, więc gdybym miał się wziąć za urządzanie, to by było mniej rzeczy i byłoby mniej przytulnie - dodał Sebastian Bator, mąż Aleksandry. 

Ładnie, niekoniecznie praktyczne

Pani Aleksandra zaprezentowała również swoją łazienkę. Kafelki podłogowe w kształcie mozaiki nadają uroku. - Może to nie jest wszystko bardzo praktyczne, ale czasami można poświęcić więcej czasu na sprzątanie, aby nacieszyć oko tym, co nam się podobało i było naszym marzeniem - mówiła właścicielka domu podczas oprowadzania.

- Nie miałam pomysłu na łazienkę. Zobaczyliśmy tak ułożone kafle i stwierdziliśmy, że to będzie najmocniejszy akcent tutaj. Przez to, że mozaika jest czarno biała, jest też tłem dla tych dużych kafli. Robi się słodko w tej łazience - dodała. 

Pomysł na kolor w sypialni

Ściany w sypialni powinno się malować na stonowane kolory, które pomogą się zrelaksować i wyciszyć przed snem. Pani Aleksandra znalazła idealną barwę dla siebie i męża.

- To bardzo jasny odcień niebieskiego, który wpada w szarość. On jest przygaszony, ale nie jest ani niebieski, ani turkusowy. Ma coś z szarości - to te kolory, które lubię - opowiadała.

Łóżko nie ma wezgłowia, za to przestrzeń nad nim została pomysłowo zagospodarowana. -Uwielbiam sztukaterię, bo ona pasuje do każdego wnętrza. Podkładki, których używa się w kuchni, ja powiesiłam na ścianę - wyjaśniła właścicielka domu. 

Jeżeli i Ty chcesz zostać bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie" dołącz do grupy na Facebooku i podziel się swoimi wnętrzami. Może to Ciebie Katarzyna Jaroszyńska odwiedzi następnym razem!

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska
Co sądzisz o tym artykule?
57
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
15.04.2021
Aleksandra
U mnie jest ładnie i praktycznie. Pomieszczenia w mieszkaniu cieszą oko, są przytulne i nowoczesne. Były tak projektowane, by irobot swobodnie mógł tu sprzątać. Nawet sofa jest na tyle wysoka, że urządzenie pod nią wjeżdza i odkurza. A wiadomo w takich miejscach gromadzi się sporo kurzu.