Styl Życia

„Czy koronawirus nosi koronę?” – pyta Sisi. Poznajcie 8-letnią pogromczynię nudy 

Styl Życia

„Czy koronawirus nosi koronę?” – pyta Sisi. Poznajcie 8-letnią pogromczynię nudy 

8-letnia Sisi nie narzeka na nudę nawet w dobie pandemii. Nie pozwala również na to swoim widzom na YouTube, pokazując im, co można robić podczas izolacji. Dziewczynka edukuje również swoich rówieśników. Pomagają jej w tym policjanci z Województwa Łódzkiego. 

Sisi – pogromczyni nudy

Pandemia całkowicie zmieniła codzienność Polaków, także tych najmłodszych. Zamknięte szkoły, lekcje online i brak wiedzy na temat tego, ile potrwa obecna sytuacja, wzbudzają w dzieciach niepewność. Na pomoc przychodzi jednak Sisi – pogromczyni nudy, która nie tylko bawi, ale i edukuje.

Czy koronawirus nosi koronę? Jak wygląda? Dlaczego musimy siedzieć w domach? Jak często powinniśmy myć ręce?

- pyta 8-letnia Sara Sobieraj z Łodzi, która przy wsparciu swojej mamy, policjantki, stworzyła rozrywkowo-edukacyjny kanał w serwisie YouTube.

Jako policjanci często odwiedzamy szkoły i przedszkola, aby edukować dzieciaki. Teraz nie mamy takiej możliwości, a dodatkowo doszło nam kolejne zagrożenie w postaci wirusa. Grzechem byłoby więc nie wykorzystać w takim momencie z internetu. Szczególnie, że zdaliśmy sobie sprawę, że dzieciaki również interesują się tematyką koronawirusa.

- mówi mama Sisi, Aneta Sobieraj.

Jak Sara i jej mama zaspokajają ciekawość dzieci?

Zadaję trudne pytania policjantom

- mówi z rozbrajającą szczerością dziewczynka. Odpowiadają na nie komisarze z Policji Województwa Łódzkiego, łącząc się z Sisi przez wideokonferencję.

Te filmiki nagrywam po to, żeby dzieci nauczyły się różnych rzeczy, np. żeby nie wychodzić z domu, częściej myć ręce, że mydło odgania koronawiursa, i żeby mniej się go bały.

- kwituje dziewczynka.

Spędzanie czasu w domu podczas kwarantanny

Jeśli martwicie się o to, że wasze dzieciaki nudzą się w domu, koniecznie zapoznajcie je z twórczością internetową Sisi. Wartość rozrywkowa i merytoryczna w przejrzystej i zabawnej formie gwarantowana.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
83
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0