Newsy

"Fundacja narodziła się z naszej rodzinnej tragedii" Ewa Błaszczyk z córką o pracy w fundacji

Newsy

"Fundacja narodziła się z naszej rodzinnej tragedii" Ewa Błaszczyk z córką o pracy w fundacji

Córka Ewy Błaszczyk - Marianna Janczarska - pójdzie w ślady mamy i za jakiś czas przejmie opiekę nad fundacją "Akogo?"? Już to robi! Marianna uczy się od mamy, jak powinna prowadzić fundację, jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach i jak się nie poddawać. Poznajcie bliżej Mariannę - co najbardziej ceni w swojej mamie?

Zobacz też: Ewa Błaszczyk: "To jest jazda na krawędzi brzytwy"


Córka Ewy Błaszczyk - Marianna Janczarska - na początku planowała zostać aktorką. Jej plany jednak się zmieniły i teraz Marianna Janczarska idzie w ślady mamy i pomaga w prowadzeniu fundacji "Akogo?". Fundacja "Akogo?" narodziła się z rodzinnej tragedii. Córka Ewy Błaszczyk, Ola, zakrztusiła się, popijając wodą tabletkę i zapadła w śpiączkę.

W działanie fundacji włącza się bardzo aktywnie Marianna:

Ja na początku działałam w fundacji, biegałam z puszką. Teraz obserwuję mamę i już wiem, jak to się robi, to nie jest łatwe - powiedziała Marianna Janczarska.
Mania musi być aktywna na polu naukowo-badawczym. Musi być na konferencjach, musi nawiązywać kontakty (...) Ja czasami nie daję rady, mam za dużo - mówi Ewa Błaszczyk.
Mama działa bardziej poza biurem. Ma duże zaparcie i ma dużą wiarę w sobie! Czasem na trafiamy na płotek, ja nie wiem jak go przeskoczyć, a ona po prostu staje i zaczyna walić głową w mur. Ja chciałabym to wypracować w sobie - mówi Marianna Janczarska.

Przypomnijmy, że w Warszawie powstanie Klinika Budzik dla dorosłych. Obiekt ma zostać zbudowany w bezpośrednim sąsiedztwie ze Szpitalem Bródnowskim. To także kolejny powód, dlaczego w zarządzanie obiektami i fundacją włącza się Marianna.

Klinika Budzik dla dorosłych i dla dzieci - działalność

Klinika będzie wyposażona w 18 łóżek oraz w specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Zostanie zbudowana na wzór dziecięcego „Budzika”, działającego przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od 2013 roku. W tym czasie wybudziło się 58 osób. W Olsztynie w „Budziku” dla dorosłych wybudziło się 15 osób.


Więcej: Ewa Błaszczyk z córką w domowym zaciszu

Co sądzisz o tym artykule?
60
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0