Gwiazdy

Clödie. Polska grupa, która coverem "Zombie" podbija sieć

Gwiazdy

Clödie. Polska grupa, która coverem "Zombie" podbija sieć

"Zombie" to legendarny przebój zespołu The Cranberries. Jakiś czas temu w sieci pojawił się cover tego hitu, wykonany przez polską grupę Clödie. Nagranie robi furorę i zbiera pozytywne komentarze internautów z całego świata. Do tej pory ma 5,5, miliona odsłon. Dlaczego Clödie wzięło na warsztat akurat ten utwór? Jaką muzykę grupa gra na co dzień?

Powstanie zespołu Clödie

Zespół Clödie powstał w październiku 2013 r., a zadebiutował w lutym 2014 r., publikując trzy utwory: "Taki czas", "Są dni" i "Zostawiam wszystko"). W 2015 roku nagrał płytę zatytułowaną "Biały Album". To z niej pochodzi singiel "Kobieta", który grupa zaprezentowała swego czasu na scenie Dzień Dobry TVN.

Zobacz: Zespół Clödie i jego "Kobieta"

Materiał z płyty utrzymany w stylistyce klasycznego roku sprawił, że grupa osiągnęła kilka sukcesów, między innymi zdobyła pierwsze miejsce w konkursie "Wygraj teledysk" i trzecie na Festiwalu Góra Rocka w Górze. Wystąpiła również u boku takich zespołów jak Lady Pank, Enej czy Luxtorpeda.

W 2017 r. założyciel zespołu Paweł Remański zabrał swoje kompozycje i stworzył nową grupę, natomiast wokalistka i frontmenka Klaudia Trzepizur postanowiła kontynuować swoją działalność w nowym składzie i z nowym materiałem pod swoją nazwą Clödie. Oprócz Klaudii zespół obecnie tworzą: Krzysztof Mrzygłód i Olaf Olszewski.

Sukces coveru "Zombie"

Latem 2017 r. grupa postanowiła nagrać legendarny już utwór zespołu The Cranberries - "Zombie". Tak wspomina to Klaudia:

Podczas wakacji, siedząc w hotelowym pokoju graliśmy swoje ulubione utwory. Kiedy zaśpiewałam <<Zombie>>, Olał stwierdził, że bardzo fajnie brzmię w tej piosence i musimy ją nagrać

Tego samego dnia przygotowali jedną zwrotkę i refren, a potem opublikowali ten fragment w internecie. Fani byli zachwyceni i poprosili o cały utwór. Gdy grupa była już gotowa do nagrania coveru w studiu, media poinformowały o śmierci wokalistki The Cranberries Dolores O’Riordan. To smutna informacja wstrzymała prace, ponieważ zespół Clödie nie chciał być posądzony o lansowanie się na śmierci irlandzkiej gwiazdy:

Z jednej strony bardzo chcieliśmy się podzielić naszą interpretacją i emocjami, które towarzyszą mi podczas śpiewania tego utworu, ale z drugiej strony uznaliśmy, że to nie jest odpowiedni moment.

Kiedy od śmierci Dolores upłynęło trochę czasu, zdecydowali się wrócić do pracy nad coverem. Nie tylko go nagrali, ale także nakręcili teledysk. Całość dedykowali wokalistce The Cranberries.

Po wstawieniu klipu do sieci, z dnia na dzień stawał się on coraz bardziej popularny. W chwili obecnej ma już ponad 5,5 miliona odsłon. Najchętniej oglądany jest w Brazylii, Indonezji, Rosji, Anglii, Polsce, Niemczech i Austrii. Zespół codziennie dostaje wiele przemiłych wiadomości, jak również propozycji menadżerskich, producenckich, czy wydawniczych:

Dostajemy wiadomości od ludzi, którzy chcą nam pomóc rozpowszechnić naszą twórczość w całej Europie.

 


Co sądzisz o tym artykule?
25
3
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
16.09.2019
Gość
Śpiewa super
09.01.2019
Joko
Super ekipa❤
08.01.2019
Tomek
Pięknie wykonana piosenka Trzymam kciuki za Was "chcemy więcej"
07.01.2019
Łodziak
Ta krowa mleka nie da..
Rozwiń wszystkie komentarzy