Gwiazdy

Cezary Harasimowicz. Świetny pisarz i scenarzysta. A jakim jest ojcem?

Gwiazdy

Cezary Harasimowicz. Świetny pisarz i scenarzysta. A jakim jest ojcem?

Cezary Harasimowicz to polski scenarzysta, który w swojej twórczości skupia się na najgorętszych tematach i problemach współczesnego świata. Napisał również wiele poczytnych książek. Ostatnio na rynku wydawniczym pojawiła się jego nowa powieść "Była sobie miłość". Cezary Harasimowicz jest ojcem dorosłych już córek - Marty i Julii. Jak wyglądają ich relacje? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Cezarego i Julię Harasimowiczów.

Cezary Harasimowicz urodził się 20 sierpnia 1955 r. w Łodzi. Uczęszczał do szkoły muzycznej, grał na tubie. Jest absolwentem Studium Aktorskiego przy Teatrze Polskim we Wrocławiu, a także Studium Scenariuszowego przy Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Studiował także polonistykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a przez rok historię sztuki w Londynie. Występował na scenie Teatru Polskiego, porzucił jednak aktorstwo na rzecz scenopisarstwa. Cezary Harasimowicz napisał scenariusze do kilku filmów, między innymi do "300 mil do nieba", "Bandyta", "Kochankowie z Marony", seriali: "Ekstradycja 3" i "Przeprowadzki" i sztuk teatralnych. Jest również autorem wielu książek - na jego koncie jest np. "Bajkoterapia, czyli bajki pomagajki dla małych i dużych", "Żołnierz" i "Saga, czyli filiżanka, której nie ma". Ostatnio miała premierę jego nowa powieść "Była sobie miłość".

Od wielu lat Cezary Harasimowicz prywatnie jest związany z aktorką Grażyną Wolszczak.

>>> Zobacz także:

Scenarzysta ma dwie córki - starszą Martę i młodszą Julię. Ta pierwsze na stałe mieszka w czeskiej Pradze. Obszarem jej zainteresowań i działań zawodowych jest filologia porównawcza i filozofia. Marta jest również zaangażowana politycznie – kiedy prezydent Vaclav Klaus chciał zlikwidować samorządy uczelniane, dziewczyna wyprowadziła Czechów na ulice i zatrzymała tę reformę.

Byłem z niej bardzo dumny.

- powiedział Cezary Harasimowicz.

Marta jest również tłumaczką – przetłumaczyła książkę ("Grzyby") dla dzieci na język czeski.

Młodsza córka Cezarego Harasimowicza - Julia studiowała historię sztuki oraz antropologię. Obecnie pracuje w Zachęcie jako asystentka kuratorki i pisze doktorat.

Ze starszą córką ojciec ma sporadyczny kontakt, z młodszą widzi się natomiast bardzo często:

Julia mieszka w mieszkaniu mojej zmarłej mamy, bardzo niedaleko mnie.

- wytłumaczył Cezary Harasimowicz.

Co sądzisz o tym artykule?
49
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0