Styl Życia

Blogerka zdradziła, że cierpi na depresję ciążową. "Myślałam, że istnieje tylko poporodowa"

Getty Images/Caroline Purser

Styl Życia

Blogerka zdradziła, że cierpi na depresję ciążową. "Myślałam, że istnieje tylko poporodowa"

Getty Images/Caroline Purser

Kassi Mansfield jest popularną blogerką, jej profil na Instagramie śledzi ponad 400 tysięcy osób. Jest matką dwuletniego Cartera, a za kilka tygodni powita na świecie drugiego syna. W bardzo osobistym oraz szczerym poście wyjawiła, że zmaga się z depresją ciążową.

Popularna blogerka mówi o depresji podczas ciąży

Kassi zdecydowała się podzielić z obserwującymi bardzo intymnymi przeżyciami i opowiedziała, jak wygląda u niej depresja porodowa. W tym samym wpisie przyznała, że podczas pierwszej ciąży także cierpiała na depresję.

Zobacz także: Złe samopoczucie psychiczne w ciąży - depresja ciążowa, nerwica i stres

Niektóre dni są dobre, w trakcie innych moja depresja porodowa zrzuca mnie na samo dno i łapię się ostatków energii, aby chociaż pójść do sklepu, zamiast spędzania całego dnia w łóżku płacząc…


Kobieta chciała także wyjaśnić powody swojego wyznania. Zależało jej na zwiększeniu świadomości na temat problemu. Równocześnie wyznała, że pozostaje pod opieką specjalistów i walczy o powrót do zdrowia i dobrego samopoczucia. 

Chciałam się tym podzielić, żeby wytłumaczyć swoją ostatnią nieobecność. Nie chciałam nigdy wyglądać na słabą, ale czasami można być słabym. W niektórych momentach byciem słabym pokazuje się siłę. Nienawidzę przyznawać, że ostatnie trzy dni spędziłam płacząc. Ale takie jest życie. Moje życie. To tylko kolejny jego rozdział, który pokonam.

Depresja ciążowa

Problem depresji poporodowej jest coraz częściej podnoszony, a świadomość społeczna w ostatnich latach znacząco wzrosła. Inaczej wygląda jednak sytuacja, jeśli chodzi o depresję ciążową. To zjawisko, które spotyka co dziesiątą kobietę w ciąży. 

Nie wiedziałam o istnieniu depresji ciążowej. Myślałam, że istnieje tylko poporodowa. Nikt o niej nie mówi. (…) Podczas niej czujesz się samotna. Odłączona od własnego dziecka. Odłączona od życia i siebie samej. To naprawdę trudne.

- wyznała kobieta. 

Jak odróżnić smutek od depresji? Zobacz rozmowę z drem n. med. Sławomirem Murawcem:

Więcej: 


Co sądzisz o tym artykule?
84
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0