Dzień Dobry Extra

„Bez kawy dzień też zaczniecie”. Marcin Prokop zdradza sposób na efektywną pobudkę

Dzień Dobry Extra

„Bez kawy dzień też zaczniecie”. Marcin Prokop zdradza sposób na efektywną pobudkę

Poranki bywają trudne. Za oknem jeszcze ciemno, a budzik bezlitośnie daje sygnał, że pora wyrwać się już z objęć pościeli. Jaki sposób na pozytywną dawkę energii skoro świt ma Marcin Prokop? Zobaczcie!

Wczesne godziny poranne to jedna z najbardziej znienawidzonych pór dnia. Nasz prowadzący Marcin Prokop ma jednak sposób, dzięki któremu świt będzie nieco bardziej znośny i nabierzemy energii na kolejne godziny. Wszystko za sprawą muzyki! 

Niezdolny muzyk, wybitny słuchacz

Marcin Prokop uważa, że jest niezdolnym muzykiem, lecz wybitnym słuchaczem i obok zamiłowania do dziennikarstwa, filmu i mody, to właśnie muzyka jest jego największą pasją. Może pochwalić się kolekcją już kilku tysięcy płyt, których liczba z roku na rok rośnie. Zapytaliśmy więc, jakiej muzyki słucha o poranku.


Jaka muzyka pobudza Marcina Prokopa?

Muzyka jest jednym z najsilniejszych bodźców, które oddziałują na nasz organizm. Rodzaj i gatunek dostosowujemy do sytuacji, w której obecnie się znajdujemy. Klasyczna pomoże nam skoncentrować się na nauce. Spokojne i melancholijne melodie rozluźnią w sytuacjach stresowych. A jaka muzyka pobudzi nas do działania? 

Potrzebuję solidnej dawki energii, żeby się wybudzić z wiewiórczego snu

- mówi Marcin Prokop

O poranku nie musimy wypijać litrów czarnej kawy i katować się zimnym prysznicem. Zastrzyk energii na cały dzień zapewni nam muzyka o szybkim tempie, skocznym rytmie i mocnym brzmieniu, która wpłynie na wzrost tętna, ciśnienia krwi i częstości oddechu. To ułatwi nam  poranne wstawanie i poderwie do aktywności. Warto stworzyć sobie specjalną, poranną playlistę. Czego o poranku słucha Marcin Prokop? 

Słucham bardzo często nowej płyty zespołu The Raconteurs "Help Me Stranger" 

- oświadcza.

To właśnie brzmienie tej amerykańskiej kapeli rockowej daje kopa Marcinowi. Posłuchajcie, a być może i Wy swój poranek zaczniecie podskakując do sufitu, dzięki utworom z tej płyty:

Jakiej muzyki lubisz słuchać o poranku?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zobacz wideo: Marcin Prokop i Dorota Wellman śpiewają "Wsiąść do pociągu"


Co sądzisz o tym artykule?
89
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0