Dzień Dobry Extra

Stracił obie ręce, został kulturystą

Bartek Klimek to kulturysta, który jako dziecko stracił ręce. Wydawało mu się, że tragiczny wypadek zniszczy wszystko. Stało się inaczej. Bartek nie poddał się i udowodnił, że mimo swojej niepełnosprawności może spełniać marzenia. Posłuchajcie niesamowitej wzruszającej historii Bartka Klimka. 

  • Bartek Klimek - w wieku 7 lat stracił ręce
  • Miłość do sportu i... samochodów
  • Bartek Klimek i jego życie rodzinne


Zobacz też: Trener piłki nożnej. Niepełnosprawność nie jest dla niego barierą


Bartek Klimek - w wieku 7 lat stracił ręce

Bartek Klimek stracił ręce jako siedmioletnie dziecko. Bartek bawił się z kolegami przed swoim blokiem w Kielmach, zobaczył na polu kombajn i podbiegł do niego. Wskoczył na siedzenie, niestety wał wkręcił mu rękawy kurtki, potem ręce, Bartek nie mógł się wyrwać i uciec. Kombajnista nawet nie zauważył zdarzenia. Koledzy uciekli, a Bartek przeszedł półtora kilometra, nim ktoś go zauważył.

Wałek mnie przekręcił i mnie wyrzuciło. Straciłem dwie ręce. Nie zdawałem sobie sprawy, jak dalej będzie wyglądało moje życie, jak sobie poradzę - opowiadał Bartek Klimek w Dzień Dobry TVN.


W szpitalu w Elblągu lekarze walczyli o jego życie. Następne miesiące były dla niego bardzo ciężkie - szczególnie rehabilitacja. Bartek musiał nauczyć się samodzielnie jeść, ubierać, myć, pisać i pływać. 


Miłość do sportu i... samochodów

Bartek Klimek nie poddał się. Zawsze pasjonował się sportem - na nowo zakochał się w siłowni. Znalazł trenera, który pokazał mu jakie ćwiczenia może wykonywać, mimo że nie ma rąk. Bartek Klimek ma teraz marzenie - chce zostać profesjonalnym kulturystą. To bardzo trudne zadanie, ponieważ bez rąk odpowiednie wyćwiczenie i umięśnienie klatki piersiowej jest trudniejsze niż w przypadku zdrowych osób.


To nie koniec. Bartek Klimek zdecydował się pójść o krok dalej - chciał funkcjonować jak inni ludzie, dlatego zapisał się na kurs prawa jazdy. 


Sprawdź też: Luzak na kółkach. Do swojej niepełnosprawności podchodzi z dystansem


Bartek Klimek i jego życie rodzinne

Bartek Klimek nie tylko spełnia się w sporcie i motoryzacji, ale również w życiu rodzinnym. Bartek Klimek związany jest z Sandrą Babiś, dla której fakt że Bartek nie ma rąk, nie był istotny. Sandrze wydawało się na początku, że to nie ona jest zniechęcona do Bartka, ale bardziej on do niej. Mówił więcej o kalectwie, jakby chciał jeszcze bardziej ją zniechęcić do siebie.

Bartek mieszkał dwie klatki dalej. Na początku zaczęłam na niego zerkać. Zwróciłam uwagę na jego uśmiech (...) To ja pierwsza się do niego uśmiechnęłam, a potem poszło! - mówiła w studiu Dzień Dobry TVN Sandra Babiś.

Początki nie były łatwe, ale udało się. Sandra i Bartek są razem, mają córeczkę Nadię, którą kochają ponad życie. Bartek zajmuje się córeczką na tyle na ile pozwala mu jego niepełnosprawność. Nadia, mimo że ma zaledwie półtora roku, wie jak ma się bawić z tatą i podświadomie rozumie jego ograniczenia, to naprawdę niesamowite jak na tak małe dziecko. 

Więcej:

autor: Ania Kusiak
Co sądzisz o tym artykule?
38
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
25.01.2019
AM
Panie Bartku jest Pan mega inspiracją! Gratuluję prawdziwej siły i mocy. Mógłby Pan się poddać, bo pewnie niejednokrotnie miał Pan "pod górkę", a spełnia Pan marzenia. Super się patrzyło na człowieka, który udowadnia, że człowiek może osiągać swoje cele jeśli tylko pozbędzie się ograniczeń-tych w głowie! Gratuluję super rodzinki. Życzę zdrowia i spełnienia marzeń. Dziękuje za motywacje!
23.01.2019
Felek31
Bardzo fajnie, że facet mimo swojej niepełnosprawności znalazł tak piękną kobietę. Ja też jestem niepełnosprawny fakt, że mam ręce i nogi ale zdrowia nie mam, więc nie jest tak słodko. Ja już straciłem nadzieje, że jakaś dziewczyna by mnie chciała poza tym zbyt wysoko mierze nie mam zdrowia i dlatego nie mam drugiej połówki.