Styl Życia

Anna i Wojciech Sieniawscy. Co słychać u rodzeństwa z popularnego kiedyś serialu "Dziewczyna i chłopak"?

Styl Życia

Anna i Wojciech Sieniawscy. Co słychać u rodzeństwa z popularnego kiedyś serialu "Dziewczyna i chłopak"?

Zagrali rodzeństwo - Tosię i Tomka w słynnym serialu lat 70. ubiegłego wieku - "Dziewczyna i chłopak" i gdy wydawało się, że drzwi do ich kariery aktorskiej stoją przed nimi otworem, oni wybrali zupełnie inny zawód. Czym zajmują się Anna i Wojciech Sieniawscy? Odwiedziła ich dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

W 1977 roku twórcy serialu "Dziewczyna i chłopak" poszukiwali dzieci, które mogłyby zagrać głównych bohaterów - Tosię i Tomka Jastrzębskich. Na ogłoszenie zareagował między innymi ojciec Anny i Wojciecha Sieniawskich.

Tata wysłał nasze zdjęcia z wakacji, bez naszej wiedzy i zgody.

- wspomina Wojciech.

>>> Zobacz także:

Rodzeństwo spodobało się producentom serialu i zostało zaproszone na zdjęcia próbne.

Weszliśmy do pokoju. Pamiętam, że przy biurku siedziało trzech panów. Zadali jakieś jedno, czy dwa pytania. I potem nasz tata zaczął się martwić, bo nie wychodziliśmy 15 minut, pół godziny. Bał się, że coś się stało. Potem wyszedł pan reżyser i powiedział <<świetne dzieci, Ania zaczęła mówić i nie mogliśmy się przebić przez jej słowa>>.

- powiedziała Anna.

Po wygranym castingu rodzeństwo rozpoczęło pracę nad serialem. Zdjęcia trwały przez całe wakacje. Po ich zakończeniu Anna i Wojciech, pomimo propozycji zagrania w innych produkcjach, wspólnie z rodzicami zdecydowali swój występ potraktować jako jednorazową przygodę i do aktorstwa już nie powrócili. Oboje zakończyli studia prawnicze i wspólnie prowadzą kancelarię adwokacką.

Serial "Dziewczyna i chłopak" - o czym jest?

Serial "Dziewczyna i chłopak" był luźną adaptacją filmową książki Hanny Ożogowskiej - "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek". Produkcja powstała w 1977 roku, a za jej reżyserię odpowiadał Stanisław Loth.

Serial opowiada o przygodach Tomka i Tosi - rodzeństwa, które przed wyjazdem na wakacje, w tajemnicy przed rodzicami zamienia się rolami. Tomek jako Tosia jedzie do ciotki na wieś, a Tosia jako Tomek trafia do leśniczówki prowadzonej przez krewnego.

Co sądzisz o tym artykule?
85
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0