Gwiazdy

Agata i Piotr Rubikowie przygotowują się do rządowych obostrzeń. "Świetlista przyszłość przed nami"

Agata i Piotr Rubikowie

Jakub Kamiński/East News

Gwiazdy

Agata i Piotr Rubikowie przygotowują się do rządowych obostrzeń. "Świetlista przyszłość przed nami"

Agata i Piotr Rubikowie

Jakub Kamiński/East News

Agata i Piotr Rubikowie są szczęśliwymi rodzicami dwóch córek. Ostatnio para wrzuciła do mediów społecznościowych zabawne zdjęcie, w którym pokazuje, jak wciela w życie rządowe porady dla pracujących zdalnie ojców i matek. Efekty rozbawiły fanów.

Rządowe porady dla rodziców w dobie koronawirusa

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na swoim oficjalnym profilu na Facebooku kilka dni temu opublikowało "Ważne porady dla rodziców". Skierowane są one do tych matek i ojców, którzy pracują zdalnie i mają w domu małe dzieci. Wśród nich czytamy:

  • Jeśli rodzic pracuje zdalnie i część czasu musi spędzić przy komputerze lub telefonie, istotne jest dokładne wyjaśnienie, co to znaczy pracować z domu, dlaczego ważne jest, by nie przeszkadzać, gdy mama lub tata siada przy biurku. Można zaproponować dziecku ciche zabawy: klocki, farby, puzzle, układanki, książeczki z naklejkami, masy plastyczne.
  • Jeśli dziecko jest wyraźnie zainteresowane lub wręcz zaniepokojone sytuacją związaną z wirusem, należy mu się odpowiednie do wieku i możliwości wyjaśnienie. Informacje należy selekcjonować, przekazywać spokojnie tak, by nie podsycać niepokoju.
  • Warto zastanowić się, jakie aktywności lubi dziecko, by uatrakcyjnić mu czas spędzony w domu. Zachęcamy do poszukiwania inspiracji na zabawy z dzieckiem w podręcznej literaturze lub w Internecie. Można również włączyć malucha w pomoc rodzicom w codziennych pracach domowych, przy robieniu obiadu, posprzątaniu mieszkania czy opiece nad młodszym rodzeństwem.

Rubikowie komentują rady ministerstwa

Teraz jedną z tych rad postanowili skomentować Agata i Piotr Rubikowie. W swoich mediach społecznościowych opublikowali zdjęcie, na którym pozują ze swoimi córkami. W tle widzimy radosnego kompozytora pokazującego znak victorii, a z przodu uśmiechniętą Agatę, która zasłania pociechom usta.

- My już po rozmowach! Świetlista przyszłość przed nami, rodzicami! #cichezabawy #nowyporządek Zaraz puzzli w sklepach zabraknie, plasteliny i farbek też! - napisała Agata na Instagramie.

Zabawna fotografia wywołała falę komentarzy wśród fanów. Docenili oni humor Rubików. Pod postem czytamy:

  • Ja zapraszam te "mądre głowy", aby wytłumaczyły to mojemu pięciolatkowi. Ja już próbowałam nie raz...
  • Już widzę moją dwulatkę, jak się bawi sama FARBAMI 
  • Jaki rząd, taka dobra rada
  • Na pewno pisał to ktoś, kto nie ma dzieci. Science-fiction!

Zgadzacie się z opinią internautów?

Urodzinowa niespodzianka dla Agaty Rubik. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
77
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0