Gwiazdy

30. urodziny Emmy Watson. "Ale to była przygoda!"

Emma Watson

Emma Watson

Gwiazdy

30. urodziny Emmy Watson. "Ale to była przygoda!"

Emma Watson

Emma Watson

Świat poznał ją jako Hermionę Granger w sadze o Harrym Potterze. Przez lata dorastała na oczach widzów. Teraz jest dorosłą kobietą, która walczy w obronie praw innych. Brytyjska aktorka właśnie skończyła 30 lat. 

Emma Watson skończyła 30 lat

Znamy ją, odkąd skończyła jedenaście lat. Wtedy właśnie wygrała casting na główną rolę do serii filmów o Harrym Potterze. Stworzyła wówczas postać, która od razu zyskała rzeszę fanów. Dziewczynki na całym świecie marzyły, żeby być takie, jak Hermiona. Ta przygoda trwała 10 lat, a świat obserwował, jak młoda aktorka dorasta. Z czasem pojawiały się kolejne filmy i kontrakty reklamowe. Jej kariera cały czas się rozwija. Emma Watson właśnie skończyła 30 lat.

Wow. 30! Co to była za przygoda. Wszyscy, którzy mnie wspieraliście – dziękuję. Dziękuję za waszą życzliwość

- napisała aktorka na swoim Instagramie.

Emma Watson – aktorka i feministka

Aktorka ma na swoim koncie udział w wielu filmowych produkcjach. Oprócz serii o Harrym Potterze, zagrała między innymi w: "Bling Ring” Sofii Coppoli, „Noe: Wybrany przez Boga” Darrena Aronofsky'ego, „Pięknej i Bestii” Billa Condona czy „Małych kobietkach” Grety Gerwig. 

Oprócz aktorstwa, Emma Watson dużą część swojego czasu poświęca na walkę o prawa kobiet, uświadamianie społeczeństwa i promowanie czytelnictwa. Jest bardzo aktywnie działającą feministką, a także Ambasadorką Dobrej Woli ONZ. 

Mówi się, że żyjemy w postfeministycznym świecie, ale tak wcale nie jest. Czasami wydaje mi się, że kobietom jest coraz trudniej. Polityczna sytuacja nie pomaga równouprawnieniu. Kobiety są traktowane dużo gorzej, niż mężczyźni i to jest niszczące

- mówiła gwiazda w wywiadzie z Anną Wendzikowską. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
16.04.2020
Luka jedna osoba
WOW