Otrzymała zdjęcie etykiety od oburzonej klientki: "W domu czekała na mnie niemiła niespodzianka"

Katarzyna Bosacka
Katarzyna Bosacka pokazała zdjęcia od oburzonej klientki
Źródło: Pawel Wodzynski/East News/Instagram.com
Katarzyna Bosacka - znana z takich programów jak "MądrzeJEMY" oraz "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" - otrzymała zdjęcie etykiety ciasteczek. Propagatorka zdrowego odżywiania swoją dygresją na temat zmian w składach produktów spożywczych i ich oznakowania podzieliła się z internautami. - Konsument musi być poinformowany - podkreśliła.

Obserwatorka Katarzyny Bosackiej oburzona składem ciastek

Katarzyna Bosacka w autorskich programach oraz w mediach społecznościowych pokazuje, jak być świadomym konsumentem oraz jak odżywiać się z głową. Jej działalność cieszy się dużym zainteresowaniem, a internauci ochoczo dzielą się swoimi spostrzeżeniami. W ostatnim poście propagatorka zdrowego odżywiania postanowiła to wykorzystać i poruszyła temat informowania konsumentów o zmianach w składzie produktu. 

- Moja obserwatorka przesłała mi zdjęcie etykiety ciasteczek, na którym pojawiła się informacja, że olej słonecznikowy (wymieniony w składzie) został zamieniony na olej palmowy. Pani Ewelina była oburzona tym faktem - "Staram się unikać oleju palmowego. W składzie go nie ma. Ciastka dopiero co trafiły do czasowej sprzedaży, więc nie bałam się o datę przydatności. W domu czekała na mnie niemiła niespodzianka z dopiskiem przy oznaczeniu partii" - zacytowała Katarzyna Bosacka.

Zobacz wideo: Porady dietetyków

Porady dietetyków

DD_20211025_Makaron_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?
Woda w diecie dziecka
Woda w diecie dziecka
Na co zwrócić uwagę wybierając warzywa?
Na co zwrócić uwagę wybierając warzywa?
Zdrowe i apetycznie wyglądające drugie śniadania
Zdrowe i apetycznie wyglądające drugie śniadania
Ketchup domowy czy sklepowy?
Ketchup domowy czy sklepowy?
Dlaczego zimą jemy więcej?
Dlaczego zimą jemy więcej?
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Odchudzanie a deficyt kaloryczny u dzieci
Odchudzanie a deficyt kaloryczny u dzieci
Pyszne, ale takie… uzależniające
Pyszne, ale takie… uzależniające
Najbogatsze źródła witaminy
Najbogatsze źródła witaminy
Ile tyjemy dojadając po dziecku?
Ile tyjemy dojadając po dziecku?
 Gdzie ukrywa się cukier?
Gdzie ukrywa się cukier?

Autorka postu wyjaśniła, z czego mogą wynikać zmiany w składach produktów spożywczych. - Już od jakiegoś czasu głośno mówi się o tym, że z powodu sytuacji na Ukrainie brakuje niektórych surowców potrzebnych do produkcji żywności. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wskazała, że spore braki widać w przypadku oleju słonecznikowego i innych olejów roślinnych - poinformowała.

Katarzyna Bosacka o zmianach w składzie produktu

W dalszej części postu Katarzyna Bosacka poruszyła temat informowania konsumentów o zmianach w składzie produktu. - Takie sytuacje mogą się pojawiać. IJHARS wraz z Państwową Inspekcją Sanitarną ustalił, że istnieje możliwość warunkowego stosowania przez przedsiębiorców branży spożywczej tymczasowych sposobów informowania konsumenta w zakresie zaistniałych zmian składu produktów. - "Dotyczy to wyłącznie sytuacji spowodowanych brakiem lub niedoborem surowców bezpośrednio związanych z obecną sytuacją w Ukrainie" – czytamy na stronie Wiadomości Handlowe - napisała.

- Konsument musi być poinformowany o zmianach w składzie produktu. Nasuwa się tylko pytanie w jaki sposób. Czy informacja o zamianie danego składnika na inny, która jest napisana drobnym drukiem, wystarczy, aby konsument miał tego świadomość? - zapytała.

Na koniec przypomniała, że "IJHARS zasugerował, aby w sklepach pojawiły się banery informujące klientów, że w niektórych produktach zostały dokonane zmiany".

Zobacz wideo: Co nam mówią symbole na opakowaniach?

Katarzyna Bosacka
Co nam mówią symbole na opakowaniach?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Pawel Wodzynski/East News/Instagram.com

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?