Styl życia

Nasze wybory mają znaczenie. Jak stać się odpowiedzialnym konsumentem?

Styl życia

Reporter:
Olivier Janiak
Projekt Plaża - Żabka

Nasza postawa i codzienne wybory, także te żywieniowe, mają wpływ na to, jaka będzie przyszłość Ziemi. Jak być świadomym konsumentem? Co możemy zrobić, aby zatroszczyć się o nasza planetę? O tym w Dzień Dobry Wakacje opowiadał Rafał Rudzki, dyrektor ds. ESG w Żabka Polska.

Jak być świadomym konsumentem?

Podczas codziennych zakupów warto wybierać nie tylko zdrowe produkty, ale także te, których opakowanie jest dobre dla środowiska. 

- Świetnym przykładem jest Foodini - płynna przekąska, która przygotowana jest z owoców. To produkt, który zawiera składniki pochodzenia naturalnego, wyłącznie roślinnego, a do tego  – zapakowany jest w wygodne i dobre dla planety opakowanie. Butelka pochodzi w 100% z recyklingu i nadaje się do ponownego użycia – mówił w Dzień Dobry Wakacje Rafał Rudzki, dyrektor ds. ESG w Żabka Polska.

Eksperci podkreślają, że to ostatni moment, by podjąć działania z myślą o przyszłości naszej planety. Do świadomych wyborów konsumenckich zachęca również sieć sklepów Żabka.

Dbałość o środowisko naturalne, to jeden z naszych priorytetów, o które dbamy każdego dnia. Chcemy, żeby konsument mógł na co dzień wybierać rzeczy dobre dla niego i dla planety – zapewniał nasz rozmówca.

Co zrobić, aby dbać o naszą planetę?

Rozwiązaniem, które pomaga klientom sieci sklepów Żabka troszczyć się o środowisko na co dzień, są EKOmaty. – To specjalna maszyna, która pomaga promować zwrot opakowań po napojach. Zarówno tych zrobionych z plastiku, jak i z metalu. Bardzo intuicyjne narzędzie, które pomaga w selektywnej zbiórce odpadów, które potem poddane są recyklingowi i dzięki temu można je ponownie wykorzystać – wyjaśniał Rafał Rudzki.

Warto dodać, że do tej pory udało się już zebrać 600 tysięcy butelek PET. – To mniej więcej tyle, co liczba mieszkańców Gdańska, Tczewa, Pruszcza Gdańskiego oraz Malborka, przy założeniu, że każdy z nich przyniósłby po jednej butelce i wrzucił do tej maszyny. Widać wyraźnie, że zwrot opakowań jest bardzo prosty, a daje wiele korzyści – podkreślił dyrektor ds. ESG. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Olivier Janiak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości