Zdrowe odżywianie

Jak zadbać o zdrową dietę dzieci podczas wakacji? Dietetyczka rekomenduje sprawdzone sposoby

Zdrowe odżywianie

Projekt Plaża - Żabka
Projekt Plaża - ŻabkaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Jak skłonić maluchy do zdrowszych nawyków żywieniowych? Problem ten pogłębia się głównie podczas wakacji, kiedy dzieci częściej sięgają po jedzenie typu fast food, słodkości czy słone przekąski. Dietetyczka Magdalena Czyrynda-Koleda zapewnia, że rozwiązaniem mogą być np. owocowe płynne przekąski Foodini, które dostępne w sieci sklepów Żabka.

Dieta dzieci podczas wakacji - o czym warto pamiętać? Żabka dba o lesze odżywianie

Projekt Plaża zawitał do Krynicy Morskiej, gdzie Olivier Janiak przeprowadził pełną cennych wskazówek rozmowę z dietetyczką, Magdaleną Czyryndą-Koledą. Ekspertka zwróciła uwagę na to, że najważniejszą rolę w przyzwyczajaniu maluchów do zdrowych nawyków żywieniowych odgrywają rodzice, którzy powinni dawać swoim pociechom dobry przykład.

- Prawda jest taka, że dzieci są naszym odzwierciedleniem. Jeżeli my wdrażamy u siebie lepsze nawyki żywieniowe, to wtedy możemy liczyć na to, że dziecko również zacznie jeść zdrowiej - komentuje specjalistka.

Warto zacząć od zachowania regularności posiłków, także podczas wakacyjnych podróży. – Często nam się wydaje, że kiedy wyjeżdżamy na urlop i kiedy nasze dzieci jadą na kolonie, trudno jest zadbać o regularność posiłków. A to nieprawda – zapewnia dietetyczka.

Magdalena Czyrynda-Koleda jest przekonana, że podczas urlopu najlepiej sprawdzą się szybkie płynne przekąski Foodini, w których skład wchodzą owoce. Takie napoje można znaleźć w sieci sklepów Żabka.

Co zabrać do jedzenia na plażę? Sprawdzi się metoda 80:20

Na wakacjach bardzo często jemy szybko i dużo. Jak nie stracić kontroli nad dietą? Uświadamianie dziecku, które przekąski są odpowiednie, powinno zacząć się już podczas planowania urlopu.

– Warto zastosować metodę 80:20. Czyli 80% stanowi zdrowsze żywienie, a 20% to jest ta przestrzeń, którą dajemy na ewentualne mniej wartościowe przekąski. Ale znowu wracamy do tego, że jeżeli nawet robimy zakupy, pakujemy rzeczy na plażę czy na wyjazd, robimy to wspólnie, żeby pokazać dzieciom, że już od momentu planowania, wybieramy coś zdrowszego - rekomendowała dietetyczka Magdalena Czyrynda-Koleda.

Ekspertka radzi, by pójść z dzieckiem do sklepu, zaprezentować mu kilka rodzajów przekąsek i pozwolić mu na samodzielne podjęcie decyzji, które smaki mają znaleźć się w koszyku. Tym samym pozostawiamy maluchom wybór, który jest jednak kontrolowany.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości