Sport i fitness

9-letnia Weronika pobiła rekord świata w skoku o tyczce. "Od zawsze była bardzo energicznym dzieckiem"

Sport i fitness

Autor:
Michalina
Kobla
Reporter:
Anna Grzymkowska
Rośnie nam diament lekkoatletyki
Rośnie nam diament lekkoatletykiDzień Dobry TVN
wideo 2/15

9-letnia Weronika Kosioł miała wiele szczęścia, kiedy w czasie pandemii kuzynka zaprosiła ją na zajęcia z lekkoatletyki. Inaczej mogłaby nigdy nie odkryć swojego niewiarygodnego talentu. Dziewczynka, która w tyczce zakochała się od pierwszego wejrzenia, skoczyła ostatnio 2,82 m bijąc tym samym rekord świata w swojej kategorii wiekowej.

Weronika Kosioł - 9-letnia mistrzyni

Weronika już teraz wie, że przyszłość zwiąże ze sportem. Swoje wyjątkowe predyspozycje odkryła przypadkiem.

- W okresie pandemii, kiedy lekcje były zdalne, Weronika nadmiar swojej energii wykorzystywała na kanapie, bez przerwy budowała sobie jakieś tory przeszkód, próbowała tę energię wydatkować i akurat wtedy skok o tyczce trenowała jej kuzynka - wspominała w reportażu Anny Grzymkowskiej Anna Czopik, mama dziewczynki.

- Wera od zawsze była bardzo energicznym dzieckiem i stwierdziłam, że zaciągnę ją tutaj. Już na pierwszych zajęciach stwierdziła, że to jest miejsce dla niej - dodała Marta Malewicz, kuzynka młodej lekkoatletki.

Jej słowa potwierdził trener Weroniki. Zwrócił też uwagę, że 9-latka ma dobre proporcje ciała do wybranej przez nią dyscypliny oraz ogromne pokłady siły.

Talenty Weroniki Kosioł

Jakby tego było mało, Weronika na co dzień uczy się w szkole muzycznej.

- Udaje nam się to połączyć dzięki temu, że Weronika szybko kończy lekcje. Zaraz po nich rozpoczyna trening, więc cały wieczór jeszcze jest dla nas. Jak wróci do domu, zje obiad, trochę odpocznie, pogra na pianinie, to jak jest latem dzień dłuższy, ładna pogoda na dworze, to jeszcze sporo czasu z tego dnia zostaje na wyjście na dwór, spotkanie się z przyjaciółmi - mówiła o harmonogramie dnia Weroniki jej mama.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Reporter: Anna Grzymkowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości