Sport i fitness

Polacy sięgnęli po złoto w korfballu. "Pojechaliśmy jako zawodnicy, a wracaliśmy jako mistrzowie świata"

Sport i fitness

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Robert Stockinger
Jak się gra w korfball?
Jak się gra w korfball?Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Korfball to coraz popularniejsza dziedzina sportowa, którą postanowił poznać bliżej reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Okazja ku temu była wyjątkowa. W Parku Kultury w Powsinie spotkał się z polskimi zawodnikami, którzy w Maroko zdobyli tytuł mistrzów świata.

Polacy mistrzami świata w korfballu

W mieście Nador w Maroku rozegrano mistrzostwa świata w korfballu plażowym. W trakcie zawodów reprezentanci Polski sięgnęli po złoto. - Naszymi najcięższymi przeciwnikami byli Węgrzy i Portugalczycy, z którymi przegraliśmy 4:3 w grupie. Ale spotkaliśmy się w z nimi w finale i wygraliśmy 13:5. Mieliśmy przyjemność grać także z zawodnikami z USA, Hong Kongu, Maroka i Belgii - wyjaśniła Natalia Klimczyk.

Sportowcy nie spodziewali się takiego sukcesu. Dziś mówi o nich cały świat. - Kiedy wracaliśmy, nikt nie mógł uwierzyć, że pojechaliśmy jako zawodnicy, a wracaliśmy jako mistrzowie świata - powiedział Jędrzej Masztaleruk.

Na czym polega korfball?

Korfball to sport, w którym panie i panowie rywalizują ze sobą w jednej drużynie. Na boisku gra ośmiu zawodników - 4 kobiety oraz 4 mężczyzn. Są oni podzieleni na strefę atakujących i broniących. Wygrywa team, który zdobywa więcej punktów w rzutach do kosza.

- To jedyny na świecie sport koedukacyjny z piłką. (...) Można grać na trawie albo w hali. Dzisiaj w Dzień Dobry TVN zaprezentowaliśmy wersję plażową - powiedziała Tamara Siemieniuk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości