Sport i fitness

Polska nastolatka podbija cyrkowy świat. "Była skazana na akrobatykę od dziecka"

Sport i fitness

Autor:
Oskar
Netkowski
Nastolatka na podbój cyrkowego świata
Nastolatka na podbój cyrkowego świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Nelly Turek-Dmitriev już za chwile będzie reprezentowała Polskę na Festiwalu Cyrkowym Młodzieży w Wiesbaden. 13-letnia złota medalistka mistrzostw Polski w Akrobatyce Powietrznej na co dzień zachwyca swoim talentem pod namiotem rodzinnego cyrku "Juremix". Widzowie "Mam Talent" także dobrze ją znają. W Dzień Dobry TVN pokazała, co potrafi.

Nelly Turek-Dmitriev - młoda gwiazda cyrku

Nelly Turek-Dmitriev pierwszy raz stanęła na scenie w wieku 8 lat. - Zaczęło się od tego, że moi rodzice i siostry występowali w cyrku. To była dla mnie inspiracja. Zaczynałam od podstaw z moją trenerką Mariną. Dzisiaj staram się być coraz lepszą i robić to, co kocham - opowiadała.

Jak wspominała mama nastolatki, Renata Turek-Dmitriev ponoć od razu było widać, że Nelly ma ogromne predyspozycje. Z łatwością przychodziły jej elementy gimnastyczne, a ponadto lubiła prezentować je przed najbliższymi. - Była skazana na akrobatykę od dziecka. Nie była normalną dziewczynką, odbiegała od rówieśników. Każda dziewczynka wie, że zrobienie szpagatu przychodzi z bólem, a ona wytrwale ćwiczyła. Cały czas pytała, czy jest lepsza od swoich sióstr. To ją motywowało - mówiła mama Nelly.

Nelly Turek-Dmitriev zdobyła mistrzostwo Polski

Największym dotychczasowym osiągnięciem Nelly było zdobycie złotego medalu na mistrzostwach Polski w Akrobatyce Napowietrznej, z kolei Festiwal Cyrkowy European Youth Circus Wiesbaden Festival, w którym wystąpi może otworzyć przed nią jeszcze więcej drzwi. Samo zakwalifikowanie się na to wydarzenie, jest ogromnym osiągnięciem.

Choć dziś Nelly cieszy się sukcesami, nie zawsze było łatwo. - Kiedyś miałam moment, w którym nic mi nie wychodziło i opadałam z sił. W pewnym momencie stwierdziłam, że nie mogę na to pozwolić. (...) Kiedyś trenowałam 6,5 godziny dziennie, teraz przez szkołę nieco mniej, bo 2-3 godziny - wspominała Nelly.

 Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości