Sport i fitness

Jako 10-latka potrafiła pięściami powalić drzewo. Teraz ma 14 lat i umie zmiażdżyć żelazne drzwi

Sport i fitness

Autor:
Justyna
Piąsta
Młoda pięściarka

Evnika Saadvakass z Kazachstanu ma dopiero 14 lat, a już mogłaby dorównać umiejętnościami niejednej dorosłej zawodniczce boksu. Dziewczynka potrafi pięściami powalić drzewo, a jej filmiki mają miliony wyświetleń w mediach społecznościowych. Internauci wróżą Evnice świetlaną przyszłość w zawodowym boksie.

14-letnia bokserka

Evnika Saadvakass swoją przygodę z boksem rozpoczęła, kiedy miała zaledwie 3 lata, a już rok później jej tata zauważył, że dziewczynka ma do tego dryg. Jest bardzo zwinna i szybka. Kiedy miała 10 lat już potrafiła powalić pięściami drzewo.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Na nagraniach na jej profilu na Instagramie można zobaczyć, że dokonała tego wyczynu wielokrotnie. Uderza w pnie drzew zarówno w rękawicach, jak i bez żadnej osłony na piąstkach. Filmy Evniki cieszą się ogromną popularnością w sieci. Te najchętniej oglądane, kiedy uderza w drzewa i je łamie, mają po kilka milionów wyświetleń.

Młoda pięściarka

Dziewczynka ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Mając 11 lat wykonała 654 uderzeń pięściami w minutę, czym ustanowiła nowy rekord Guinnessa. Stała się najszybsza na świecie, zostawiając daleko w tyle innych słynnych bokserów, zawodników UFC, karate czy kung fu. ​

Internauci w komentarzach pod nagraniami piszą, że dziewczynka ma pięści ze stali. Coś w tym musi być, skoro z łatwością potrafi zmiażdżyć żelazne drzwi. Fani nie mają wątpliwości, że młodą pięściarkę czeka świetlana przyszłość w boksie i za kilka lat, w zawodowych walkach, będzie zdobywać mistrzostwa.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Chadchai Ra-ngubpai/Getty Images

Pozostałe wiadomości