Materiał promocyjny

Bartosz Bednorz zachęca do aktywności. "Wspieramy nie tylko dzieci z dużych miast"

Bartosz Bednorz powrócił do szkoły
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nasza reporterka wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, gdzie dawniej uczęszczał Bartosz Bednorz – utytułowany siatkarz, olimpijczyk. Jak sportowiec wspomina pierwsze treningi, co zmienił w jego życiu sport i dlaczego obecnie angażuje się w akcje dla dzieci?

Kariera sportowa Bartosza Bednorza

Wszystko zaczyna się od dziecięcych marzeń. Bartosz Bednorz pierwsze kroki w sporcie stawiał w szkole w Zabrzu. Wraz z rówieśnikami trenował siatkówkę oraz lekkoatletykę. Wówczas zrozumiał, że jest to coś, czym chciałby się zająć "na poważnie".

- Tutaj wszystko się zaczęło. Była konfrontacja czy mam być lekkoatletą, czy siatkarzem. Niesamowite wspomnienia. Uwielbiam wracać do takich miejsc. Łezka kręci się w oku – powiedział Bartosz.

Na sali gimnastycznej pojawił się także były trener siatkarza, Wojciech Kmieć. Jak przyznał, zależy mu, aby dzieci już od najmłodszych lat obcowały z różnymi dyscyplinami sportu. Wpływa to na ich zdrowy rozwój i samopoczucie.

- Potrzebna jest 60-minutowa aktywność sportowa każdego dnia. Wtedy dzieci są szczęśliwsze, lepiej się uczą. Do tego zdrowe odżywianie i więcej nic nie trzeba – wyjaśnił.

Akcja Procter & Gamble - Każdy Dzień na Medal

Bartek nie ukrywa, że popularność wykorzystuje obecnie do promowania akcji sportowych. Wspiera każdą inicjatywę, która ma na celu zachęcanie do aktywności.

- Wziąłem udział w akcji Każdy Dzień na Medal. Jest to akcja, która promuje aktywność sportową i zdrowie odżywianie wśród dzieci szkół podstawowych. W zeszłym roku ponad 30 szkół otrzymało granty o wartości 60 tysięcy złotych. Wspieramy nie tylko dzieci z dużych miast ale także z tych małych, aby miały szanse i warunki do uprawiania każdej dyscypliny sportu – powiedział Bartek.

Kolejna edycja akcji Procter & Gamble - Każdy Dzień na Medal to także szansa dla wielu placówek na otrzymanie voucherów na sprzęt sportowy. Dzięki temu kolejne pokolenia będą mogły realizować sportowe ambicje i powielać sukcesy starszych idoli.

Link do akcji tutaj.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości