7-latek szarpany na meczu przez ojca innego zawodnika. Szokujące nagranie obiegło sieć

7-latek szarpany na meczu przez ojca małego zawodnika
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dlaczego nie reagujemy na przemoc wobec dzieci?
Dlaczego nie reagujemy na przemoc wobec dzieci?
Jak odkryć w dziecku pasję?
Jak odkryć w dziecku pasję?
Pytania naszych widzów do psycholożki dotyczące dzieci
Pytania naszych widzów do psycholożki dotyczące dzieci
Bulwersujące sceny rozegrały się w Oleśnicy. W trakcie meczu siedmioletnich piłkarzy na boisko wbiegł mężczyzna i zaczął szarpać jednego z małych zawodników. Kiedy próbowano mu przerwać, doszło do przepychanek. Na miejsce wezwano policję.

Oleśnica. Mężczyzna szarpał siedmiolatka

Incydent miał miejsce w sobotę, 10 lutego, w hali sportowej w Oleśnicy (Dolny Śląsk), gdzie trwał piłkarski turniej dzieci z rocznika 2016. Kiedy po faulu sędziowie przerwali mecz, na boisko wbiegł ojciec jednego z małych zawodników. Chwycił piłkarza przeciwnej drużyny i zaczął go szarpać.

- Policjanci, którzy przybyli na miejsce, w rozmowie z mamą poszkodowanego chłopca ustalili, że jej 7-letni syn, który bierze udział w turnieju, podczas meczu został złapany za rękę oraz poszarpany przez mężczyznę, który wtargnął na boisko. Tym mężczyzną okazał się tata chłopca z drużyny przeciwnej. Po prośbie funkcjonariusza mężczyzna opuścił halę - przekazał starszy aspirant Bernadeta Pytel, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, cytowany przez tvn24.pl

Nagranie zdarzenia umieścił w mediach społecznościowych lokalny portal MojaOleśnica.

7-latek szarpany na meczu. Jest nagranie

Mariusz Kartocha z Akademii Piłkarskiej Oleśnica potwierdził, że do incydentu doszło w trakcie organizowanego przez akademię turnieju. W meczu z drużyną z Oleśnicy grał Start Namysłów.

- Ten mężczyzna od początku w agresywny sposób zachęcał dziecko do gry. To przestroga dla rodziców i trenerów - stwierdził.

Według policji dziecku nic się nie stało. Funkcjonariusze sporządzili notatkę i poinformowali rodziców chłopca o możliwościach prawnych. Na razie zawiadomienie nie zostało złożone.

Na opublikowanym przez portal MojaOleśnica nagraniu widać, jak mężczyzna podbiega do dziecka i je chwyta.

Klub z Namysłowa potępił zachowanie agresywnego rodzica.

- Wyrażamy ubolewanie nad zaistniałym zdarzeniem i z pełną stanowczością potępiamy każdy rodzaj agresji zarówno słownej jak i fizycznej - czytamy w oświadczeniu, które wydał Zarząd Akademii Czerwono Czarni NKS "Start" Namysłów.  - Przepraszamy szczególnie chłopca z drużyny AP Oleśnica, jego Rodziców i organizatorów turnieju oraz wszystkich, którzy byli świadkami tego agresywnego i karygodnego zachowania - dodano. 

Więcej informacji na tvn24.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kelvin Murray/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości