Sport i fitness

"W aktywności powinniśmy szukać przyjemności" - poznajcie 67-latka, który zachwyca formą

Sport i fitness

Autor:
Joanna
Andrzejewska
DD_20211129_Oldboy_REP
DD_20211129_Oldboy_REP

Wiek to tylko liczba? Zdecydowanie tak. A udowadnia to Wojciech Węcławowicz, który jako 67-latek może pochwalić się formą, zawstydzającą niejednego młodego człowieka. Jak osiągnął wymarzoną sylwetkę i co go zmotywowało do tej przemiany? O swojej metamorfozie opowiedział wraz synem na naszej kanapie. 

Fit Oldboy, czyli 67-latek, który zachwyca formą

Wojciech Węcławowicz, znany w sieci również jako Fit Oldboy, ma ciało, którego naprawdę można pozazdrościć. Czy w świetnej formie jest od zawsze? Niekoniecznie. Bo choć 67-latek pracował kiedyś jako nauczyciel wf-u i trener, gdy przeszedł na emeryturę, nieco odpuścił aktywność fizyczną.

Wydawało mi się, że to już wystarczy tej aktywności i odpuściłem. Grill, piwko od czasu do czasu. Pojawił się brzuszek i słabe zdrowie. Syn zmotywował, żeby wrócić do dawnych nawyków 

Co ważne, dziś Fit Oldboy może pochwalić się świetnym ciałem, a także dobrym zdrowiem. Jak zdradził, praktycznie nie chodzi już do lekarzy. Zniknęły problemy z wysokim cholesterolem czy nadciśnieniem. Metabolicznie jego wiek szacuje się na 52 lata. A jak wygląda na co dzień dieta seniora? 67-latek stara się unikać przetworzonej żywności czy słodkości. Niemniej je wszystko, ale z umiarem.

Jak się zmotywować do ćwiczeń?

Dla Wojciecha motywacją do ćwiczeń było nie tylko zgubienie brzuszka i zadbanie o swoje zdrowie. Jak się okazuje, motorem napędowym były też mistrzostwa świata w pięcioboju seniorów. Tomasz, syn Wojciecha, zdradził, że zawsze z ojcem szukają „przeszkód” do pokonania. To ich napędza.

Jeśli chodzi o motywacje, to to jest bardzo indywidualna kwestia, bo każdego motywuje coś innego. Jednego będzie motywowało to, żeby zrobić formę na wakacje, innego zdrowie, a jeszcze kogoś innego, żeby z wnukami pójść na spacer albo wnuka unieść do góry. Dlatego to, co powinniśmy zrobić, to szukać w aktywności przyjemności. Bo dopóki to będzie dla nas męczarnia, która kojarzy się z wysiłkiem fizycznym, potem, bólem, to bardzo często będzie nam się trudno do tego zabrać

Jesteście ciekawi, jak zacząć ćwiczyć i jak na co dzień wyglądają treningi Wojciecha? Koniecznie zobaczcie materiał wideo!

Przeczytaj też:

Autor:Joanna Andrzejewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości