Technologia

Gadżety przyjazne seniorom – co podarować dziadkom pod choinkę?

Technologia

Autor:
Adrianna
Kołodziejczyk
mat. prasoweNajlepszy prezent dla seniora

W czasach szybkiego rozwoju technologii wiele osób, zwłaszcza seniorów, nie ma świadomości o ciągle powstających narzędziach ułatwiających codzienne życie. Tymczasem rozwiązania mobilne i różnego typu gadżety mogą wspierać zdrowy styl życia i łatwiejsze załatwianie wielu codziennych spraw. Seniorzy rzadko sami po nie sięgają, dlatego warto pomyśleć o takich rozwiązaniach, gdy chcemy obdarować bliską nam, starszą osobę.

Współcześnie powstające rozwiązania technologiczne dostosowane są do potrzeb wszystkich grup wiekowych. Oczywiście nie brakuje seniorów, którzy nadążają za nowinkami i zaopatrzają się funkcjonalne gadżety, ale zdecydowana większość często nawet nie wie, że takie „ułatwiacze” istnieją, albo nie decyduje się na sięganie po nie z obawy przed kłopotami w ich użyciu. Dlatego zaopatrzenie bliskiej nam osoby starszej w funkcjonalne urządzenie i wspólna nauka jego obsługi może być dobrym pomysłem na świąteczny prezent.

Funkcjonalny prezent świąteczny dla seniora

W przypadku seniorów, świąteczny prezent w postaci gadżetu powinien przede wszystkim pomagać im w trosce o tak ważne i szczególnie narażone w późniejszym wieku – zdrowie. Najlepszym przykładem jest opaska dla seniora. To urządzenie, które po założeniu na nadgarstek, monitoruje czynności życiowe noszącej go osoby, np. zlicza kroki i mierzy tętno. Wszystkie dane są zbierane i udostępniane w dedykowanej do urządzenia aplikacji, którą należy zainstalować na smartfonie.

Comarch Opaska Życia
mat. prasowe

Dobrym przykładem takiego urządzenia jest Comarch Opaska Życia. Pełni ona w pewnym sensie funkcję cyfrowego opiekuna, który w sensie dosłownym i przenośnym, zawsze znajduje się pod ręką. To certyfikowana opaska SOS połączona z intuicyjną aplikacją na telefon dla osób monitorujących zdrowie użytkownika, która pomaga zapewnić bezpieczeństwo i komfort życia starszym osobom.

Jak działa Opaska Życia dla seniora?

Opaska monitoruje stan zdrowia człowieka, który ją nosi i wszystkie zebrane informacje wysyła do aplikacji mobilnej. Produkt dzięki specjalnym czujnikom i modułom pozwala na geolokalizację użytkownika, monitorowanie jego pulsu i aktywności, a nawet informowanie o tym, że użytkownik zdjął opaskę. Każda aktywność czy zmiana to komunikat pojawiający się w dedykowanej aplikacji, która dostępna jest do pobrania w sklepach Google Play i App Store.

Do wszystkich zebranych danych i komunikatów dostęp ma osoba, która opiekuje się seniorem. Dzięki tym rozwiązaniom znacznie skraca się czas reakcji w sytuacji zagrożenia życia. W niepokojącej sytuacji można natychmiast się skontaktować i udzielić niezbędnej pomocy. Posiadając Opaskę Życia, starsza osoba może czuć się bezpieczniej, bardziej objęta troską. Poza możliwością kontaktu z kimś bliskim czy opiekunem, dzięki przyciskowi SOS użytkownik może również natychmiast wezwać pomoc.

Opaska Życia od firmy Comarch jako mobilny opiekun wspiera nie tylko samych seniorów. Odciąża również osoby, które opiekują się nimi na co dzień. Taki przedmiot zdecydowanie ułatwia monitorowanie stanu zdrowia, a co za tym idzie, codzienne życie. Przy tym należy podkreślić, że Opaska stanowi wsparcie, a nie zamiennik profesjonalnej pomocy w przypadku, gdy osoba potrzebuje jej na stałe.

Autor:Adrianna Kołodziejczyk

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości