Metamorfoza uśmiechu. Jak zmieniło się życie pacjentów?
Bohaterowie "Metamorfozy uśmiechu Malo Clinic" pochodzą z różnych rejonów Polski. Z dużych miast i małych miejscowości. Wielu z nich ma za sobą życiowe dramaty. Jednak dzięki specjalistom z Malo Clinic odzyskali piękny uśmiech, pewność siebie, radość życia, a przede wszystkim zdrowie.
Wielu pacjentów - zanim trafiło do Malo Clinic - bezskutecznie szukało pomocy u innych specjalistów. W przypadku Marioli Krawczyk czy Piotra Protasewickiego walka o zdrowie trwała wiele lat. - Nie umiałam pogodzić się z sytuacją, że tracę zęby, że będę osobą młodą i osobą bezzębną - powiedziała Mariola. - Operacji w swoim życiu przeszedłem bardzo dużo. Całe moje dzieciństwo biłem się po twarzy, żeby ten ból zagłuszyć - wyznał Piotr. Dodał, że zęby stracił po wypadku w kopalni. - Zostałem uderzony łańcuchem kombajnowym w głowę. Miałem pękniecie czaszki, stłuczenie mózgu, krwiaka i m.in. zęby mi wybiło, 8 zębów, które teraz w klinice mi uzupełnili - powiedział nasz rozmówca.
Osobą, której pomogli eksperci z Malo Clinic jest Sylwia Krawczyk, która zmagała się bulimią. Mimo że udało jej się pokonać chorobę, to przez wiele lat odczuwała jej skutki. - Dzięki stacji TVN i Malo Clinic mogłam zrealizować chyba największe moje marzenie, czyli marzenie o pięknym uśmiechu, [...] to, co się zdarzyło po programie, to jest coś niesamowitego [...]. Metamorfoza tak bardzo pchnęła wiatr w moje żagle, że nie uwierzycie, jak bardzo zaczęłam wierzyć w siebie - wyznała Sylwia.
Jedną z największych metamorfoz, dzięki ekspertom z kliniki, przeszła Karolina Leja. - Na pewno z większą przyjemnością patrzę na siebie w lustrze. Tego się nie da ukryć - przyznała.
Jak pomagają specjaliści z Malo Clinic?
Ćwierć wieku temu w Malo Clinic powstała metoda all on 4. Pozwala ona na spektakularne zmiany, w wielu przypadkach niemal od razu. Zabieg polega na wszczepieniu 4 implantów w jednym łuku i zamocowaniu jeszcze tego samego dnia mostu tymczasowego.
Koncept leczenia pacjentów metodą all on 4 powstał 25 lat temu w Lizbonie. - Została wymyślona w ten sposób, że pacjenci, którzy nie mają zębów, zwykle borykają się z tym, że brakuje u nich kości, żeby wprowadzić implanty. Takie osoby mają do wyboru albo protezę, albo zainwestować w coś stałego. Kiedy nie ma kości, stomatolog staje przed zadaniem, jak to zrobić, żeby w ogóle coś można było wprowadzić, żeby to się utrzymało. Wymyślono u nas takie implanty, które można wprowadzić pod kątem, dzięki temu unikamy jakichkolwiek zabiegów przed, czyli unikamy przeszczepów, unikamy przygotowywania pacjenta do zabiegu. Taki pacjent przychodzi do nas z problemem, a wychodzi z gotowym uśmiechem - powiedziała lek. stom. implantolog Malo Clinic Polska Anna Grabowska.
Czy ta metoda jest dla każdego? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.
Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Zaskakująca przyczyna cukrzycy typu II. Naukowcy nie mają wątpliwości
- Groźne bakterie na smartwatchach. Mogą przyczynić się m.in. do zakażenia krwi
- Lekarze przeszczepili człowiekowi świńską nerkę. Czy czeka nas rewolucja w transplantologii?
Reporter: Łukasz Kowalski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN