Zdrowie

Ostatnie sztuki popularnego antybiotyku w aptekach. "Nie jest znana data nowej dostawy"

Zdrowie

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
zdrowie.wprost.pl
Apteka

"Ospen 1500" to antybiotyk na zakażenie uszu, nosa i gardła. Okazuje się, że lek znika z półek, a producent nie poinformował jeszcze o dacie nowej dostawy. Czy osoby przyjmujące lek, mają się czego obawiać? Co powinny zrobić?

Jakich leków brakuje w aptekach?

Jak podaje portal gdziepolek.pl, w Polsce zaczyna brakować popularnego antybiotyku na zakażenie uszu, gardła i nosa. Mowa tu o leku "Ospen 1500", który występuje w formie tabletek i można go wykupić jedynie na receptę. Pacjentów może niepokoić też fakt, że producent nie wskazał do tej pory daty nowej dostawy produktu.

Jak bezpiecznie przyjmować leki?

Polacy wydają krocie na leki przeciw grypie
Polacy wydają krocie na leki przeciw grypieDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Substancją czynną preparatu jest penicylina fenoksymetylowa, która wykazuje oporność na działanie kwasu zawartego w soku żołądkowym i ma działanie przeciwbakteryjne. Stosuje się ją w zwalczaniu zakażeń o lekkim lub umiarkowanym przebiegu np. dróg oddechowych - zapalenia gardła, zatok, czy ucha środkowego.

Lek "Ospen 1500" - braki na rynku

Preparat przeznaczony jest też do leczenia skóry i tkanek miękkich. "Ospen 1500" przepisuje się w celu zapobiegania gorączce reumatycznej. Może ona wielu narządów i objąć cały organizm. Kiedy dowiemy się więcej na temat dostępności leku?

- Niestety nadal nie jest zanana data nowej dostawy leku - czytamy na portalu gdziepolek.pl. Pacjenci przyjmujący preparat powinni skonsultować się ze swoim lekarzem.

Zobacz także:

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: zdrowie.wprost.pl

Źródło zdjęcia głównego: Stephen Barnes/Getty Images

Pozostałe wiadomości