Zdrowie

Modelka cierpi na rzadką chorobę "obwisłej skóry". "Moje zmarszczki sprawiają, że jestem wyjątkowa"

Zdrowie

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Plotek.pl/The Sun
Modelka

Sara Geurts cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która objawia się nadmiernie rozciągniętą skórą na całym ciele. Modelka przyznała, że trudno było jej zaakceptować swój wygląd. Jednak dziś chce być dobrym przykładem i motywacją dla innych.

Modelka zmaga się z rzadkim schorzeniem

Historia Sary Geurts to idealny przykład na to, że możemy spełniać swoje marzenia mimo przeciwności losu. Kobieta od 10. roku życia zmaga się z rzadką chorobą genetyczną. Zespół Ehlersa-Danlosa charakteryzuje się nadmiernie obwisłą, rozciągniętą skórą oraz problemem ze stawami.

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Przyczyną tego schorzenia jest prawdopodobnie zaburzenie produkcji kolagenu skóry. Choroba Sary nie odebrała jej motywacji do realizacji swoich celów. Kilka lat temu zdecydowała się spróbować swoich sił jako modelka, a dziś z powodzeniem spełnia się w tym zawodzie.

Choroba "obwisłej skóry"

31-latka przez długi czas nie mogła pogodzić się z diagnozą. W rozmowie z "The Sun" przyznała, że ukrywała chorobę długimi ubraniami, ponieważ bardzo się go wstydziła.

- Próbowałam ciągle zakrywać ciało - wyznała. Kilka lat temu udało się jej docenić swoją wyjątkowość. Aktualnie jej konta w mediach społecznościowych obserwują internauci z całego świata.

- Zrozumiałam, że moje zmarszczki sprawiają, że jestem wyjątkowa. Dostrzegam piękno mojego ciała i nie wstydzę się już pokazać w bieliźnie - tłumaczyła. Podkreśliła też, że mimo przedwczesnego starzenia kocha swoją skórę i każdą zmarszczkę na ciele. Modelka stara się być przykładem dla osób, które tak jak ona muszą pracować nad wewnętrzną pewnością siebie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Plotek.pl/The Sun

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Massimiliano Finzi

Pozostałe wiadomości