Moda i Uroda

Jak właściwie pielęgnować skórę twarzy jesienią? Ekspertka: "Nie ma żadnej taryfy ulgowej"

Moda i Uroda

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Jak właściwie pielęgnować skórę jesienią?
Jak właściwie pielęgnować skórę jesienią?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Jesienią skóra wymaga szczególnej opieki. Zmiana temperatury, silny wiatr oraz brak słońca sprawiają, że na naszej buzi mogą pojawić się wyraźne zmiany. O tym, w jaki sposób odpowiednio zadbać o skórę twarzy opowiedziała w kawiarence Dzień Dobry TVN dr nauk medycznych Izabela Załęska, kosmetolożka i ekspertka Super-Pharm. Jakie są obowiązujące trendy w pielęgnacji twarzy?

Pielęgnacja twarzy jesienią

Coraz chłodniejsza aura znacząco wpływa na stan naszej skóry. Wraz ze zmieniającą się pogodą warto zastanowić się, w jaki sposób zmienić pielęgnację twarzy, by dostarczyć jej odpowiednich składników odżywczych. W Dzień Dobry TVN pojawiła się dr Izabela Załęska, kosmetolożka i ekspertka Super-Pharm, która opowiedziała Kasi Jaroszyńskiej o tym, na co zwrócić szczególną uwagę podczas dopierania pielęgnacyjnej rutyny.

Według dr Izabeli Załęskiej najistotniejsze jest to, by dostarczyć skórze odpowiednich składników oraz zadbanie, by nasza cera każdego dnia była starannie umyta. Nie możemy zapominać też o regularnym nakładaniu SPF-u.

- Możemy mówić o "skin minimalizmie", czyli ogólnej koncepcji pielęgnacji skóry. Nie musimy mieć pełnej półki, z ogromną ilością kosmetyków. Dbamy o to, by skóra dostała konkretnie to, czego oczekuje, była oczyszczona, nawilżona, SPF. Tutaj kładę nacisk na super oczyszczoną wodę micelarną, która potrafi znakomicie doczyścić naszą skórę. SPF stosujemy przez cały rok. Nie ma żadnej taryfy ulgowej i stosujemy 50-tkę – tłumaczyła ekspertka.

Kolejnym trendem, o którym wspomniała kosmetolożka, jest składnik aktywny, jakim jest thiamidol. Blokuje on powstawanie nowych zmian na skórze, jednocześnie – redukuje te już widoczne. Składnik działa nawet 6 miesięcy po tym, jak skończymy kurację.

Zadbaj o skórę od środka

Pielęgnacja skóry jest kluczowym elementem przeciwdziałania procesowi starzenia się jej, jednak dr Izabela Załęska zauważa, jak ważna jest też dermo suplementacja. W kawiarence Dzień Dobry TVN ekspertka Super Pharm przygotowała kolagen do picia. Jak zaznacza – regularne spożywanie tego składnika, w formie koktajlu lub rozpuszczonego w ulubionym napoju, wspomoże procesy wewnątrz ciała.

- Zapominamy, że nasza skóra to jest cały proces, który dzieje się w naszym organizmie. Jeśli możemy wspomóc naszą skórę odpowiednimi składnikami - jest niezwykle cenne […] Jednym z nich jest kolagen – tłumaczyła kosmetolożka.

Czwartym trendem pielęgnacyjnym, o którym opowiedziała dr Załęska jest nurt clean beauty, który skupia się na naturalnych składnikach kosmetyków oraz dbaniu o cerę w taki sposób, by prezentowała się po prostu zdrowo. Kosmetolożka zwróciła uwagę na składniki kosmetyków, które najlepiej zadbają o kondycję naszej skóry.

- Tu glukozyd askorbylu, odpowiednia forma witaminy C, która nie utlenia się tak szybko, witamina, która w połączeniu z kwasem ferulowym - on ją stabilizuje i daje synergistyczne działanie. Mamy efekty: rozjaśniona skóra i przeciwdziałanie procesowi starzenia. Nie potrzebujemy już internetowych filtrów – dodała ekspertka Super-Pharm.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości