Gorące tematy

Black Friday kusi promocjami. Czy warto z nich skorzystać? Ekspertka przestrzega

Gorące tematy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Zakupowy szał – jak nie stracić głowy i pieniędzy?
Zakupowy szał – jak nie stracić głowy i pieniędzy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Black Friday, czyli Czarny Piątek to dzień kuszących wyprzedaży. Choć rabaty mogą wydawać się atrakcyjne, nie zawsze mają wiele wspólnego z prawdziwą okazją. O tym, jak nie dać się nabrać na pozorne obniżki cen opowiedziała w Dzień Dobry TVN dyrektor finansowa oraz blogerka - Marta Kobińska.

Czy warto kupować na Black Friday?

Black Friday to czwarty piątek listopada, który rozpoczyna sezon zakupowy przed świętami w Stanach Zjednoczonych. Czarny piątek, choć w USA związany jest z Dniem Dziękczynienia, na polskim gruncie przyjął się jako pretekst do wyprzedaży w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. 

Chociaż galerie handlowe kuszą rabatami, często są to tylko pozornie okazyjne ceny. O tym, czy na Black Friday faktycznie możemy skorzystać, w Dzień Dobry TVN opowiedziała dyrektor finansowa oraz blogerka - Marta Kobińska.

- Możemy wygrać, ale pod warunkiem, że jesteśmy do tego odpowiednio przygotowani [...] My musimy wiedzieć, co chcemy kupić i wtedy te zakupy mogą być dla nas korzystne – tłumaczyła ekspertka.

Black Friday. Na co uważać?

Jak przekonuje Marta Kobińska, nie warto ulegać reklamom, a nasze zakupy nie powinny być kompulsywne. Decyzje o tym, co chcemy nabyć, powinniśmy podjąć z odpowiednim wyprzedzeniem. Według ekspertki przed zakupami warto sprawdzić w internetowych porównywarkach cen, ile dany produkt kosztował przed Czarnym Piątkiem. Jak się okazuje, wiele sklepów manipuluje cenami na krótko przed dniem wyprzedaży, tak by skorzystać z naiwności wielbicieli rabatów.

- Sprzedawcy często, co jest nieetyczne, podnoszą ceny wcześniej, by potem je obniżyć do tego samego poziomu […] Zachęcam, żeby korzystać z Black Friday, ale kupować tylko to, co byśmy i tak kupili bez obniżki - dodała blogerka.

Marta Kobińska przypomniała też, że jeśli zaszalejemy podczas Black Friday i nasze zakupy okażą się nietrafione, to musimy wiedzieć, że reklamacje w sklepach są zależne od dobrej woli właściciela. Jeśli zdecydujemy się na wyprzedaże on-line, to z oddaniem towaru nie powinno być żadnego problemu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości