Żałoba

  Żałoba

  Paweł Małaszyński tuż przed świętami umieścił na swoim instagramowym profilu dwie czarne grafiki, na jednej z nich widniał kir. Wielu fanów złożyło aktorowi kondolencje i podzieliło się swoimi doświadczeniami związanymi z utratą bliskich osób. Teraz artysta podziękował wszystkim za przekazane słowa wsparcia i otuchy w trudnym dla jego rodziny czasie.

  To trudne chwile dla Joanna Kurowskiej. Aktorka poinformowała bowiem o śmierci swojej siostry Hanny. We wzruszających słowach pisała o ostatnim spotkaniu z bliską jej osobą i kolejnym planowanym na najbliższe dni. - Na stole w kuchni stoją jeszcze pierogi, które kupiłam dla Ciebie, bo wiem , że lubiłaś... – wyznała ze smutkiem.

  W Świebodzicach trwa trzydniowa żałoba, po tym, jak w sobotę pod gruzami zawalonej kamienicy zginęło sześć osób. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z rodziną, która w niedzielę miała wprowadzić się do tego właśnie domu. Okazało się, że w dniu katastrofy Pan Maciej miał zajrzeć do nowego mieszkania, ale dzięki przedłużającej się rozmowie z kolegą nie dotarł tam przed wybuchem. Czy rodzina powoli wraca do normalności? Czy będą chcieli tam kiedykolwiek wrócić?

  Wiele osób bardzo głęboko przeżywa rozstanie z partnerem - nawet na poziomie zbliżonym do żałoby po bliskim. W Dzień Dobry TVN - wraz z psycholog Pauliną Biernat i aktorką Anną Oberc - zastanawialiśmy się nad skuteczną metodą, która pomoże pozbierać się po rozpadzie związku. Dowiedzieliśmy się również, jak kobieta i mężczyzna przeżywają rozstanie.

  10 kwietnia to dzień szczególny, tego dnia w 2010 roku doszło do katastrofy polskiego samolotu rządowego TU-154M. Zginęły wszystkie osoby będące na pokładzie. Zapewne wielu Polaków do tej pory pamięta, co robiło tego dnia. Dlaczego tak się dzieje? Jak definiuje się traumatyczne wydarzenie? Jakie działania mogą pomóc w uporaniu się z żałobą? Na te pytania odpowiedziała psycholog i traumatolog Małgorzata Bajko, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.