Nie żyje Richard Lewis. Popularny komik zmarł niespodziewanie

Nie żyje Richard Lewis
Nie żyje Richard Lewis
Źródło: Tibrina Hobson/Contributor/GettyImages
Świat pożegnał jednego z najpopularniejszych amerykańskich komików. W wieku 76 lat w swoim domu odszedł Richard Lewis. Gwiazdor w zeszłym roku przyznał się do choroby.

Żałoba

Źródło: Dzień Dobry TVN
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii

Richard Lewis – przyczyny śmierci

Smutna wiadomość obiegła amerykańskie media. Nie żyje Richard Lewis. Jak przekazał agent Jeff Abraham z Jonas Public Relations, artysta zmarł we wtorek 27 lutego 2024 roku swoim domu w Los Angeles. Przyczyną śmierci był zawał serca.

W 2023 roku aktor przyznał także, że zmaga się z chorobą Parkinsona. Z tego powodu zrezygnował ze sceny standupowej. Nie zaprzestał jednak działalności serialowej i wystąpił w dwunastym sezonie serialu "Pohamuj entuzjazm" w roli samego siebie.

Po śmierci Richarda głos zabrała jego żona. W oświadczeniu cytowanym przez "The Guardian”, Abraham powiedział.: "Joyce Lapinsky dziękuje wszystkim za przekazywane wyrazy miłości, przyjaźni i wsparcia i prosi o uszanowanie prywatności".

Richard Lewis – kariera

Richard Lewis był jednym z najbardziej znanych amerykańskich komików w pokoleniu, które karierę zaczynało w latach 70. i 80. XX w. Przez dziesięciolecia występował w wieczornych programach telewizyjnych i klubach. Na swoim koncie ma imponujące współprace. Zagrał z Jamie Lee Curtis w serialu "Anything But Love" czy w filmie "Robin Hood: Faceci w rajtuzach" Mela Brooksa. Mogliśmy zobaczyć go również w produkcjach: "Dziewczyna warta grzechu" czy "Hugo od basenów".

- Jego komediowa błyskotliwość, dowcip i talent nie miały sobie równych. Richard zawsze będzie cenionym członkiem rodziny HBO i "Pohamuj entuzjazm", nasze szczere kondolencje kierujemy do jego rodziny, przyjaciół i wszystkich fanów - przekazała stacja HBO w oświadczeniu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Tibrina Hobson/Contributor/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości