Śmierć w brytyjskiej monarchii. Podano przyczynę: "Odnaleziono broń"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Thomas Kingston - członek brytyjskiej rodziny królewskiej - nie żyje. Mąż Lady Gabrielli Kingston (z panieńskiego Windsor) zmarł niespodziewanie w wieku 45 lat. Jego ciało odnaleziono w domu w Gloucestershire. Król Karol III i królowa małżonka opłakują tę tragedię. Wydano oświadczenie i podano przyczynę śmierci.

Thomas Kingston nie żyje

We wtorek, 28 lutego Pałac Buckingham przekazał światu smutną informację o śmierci Thomasa Kingstona - męża Lady Gabrielli Kingston oraz zięcia księcia Michała z Kentu. Mężczyzna został odnaleziony martwy w swoim domu w niedzielne popołudnie. Około godz. 18 wezwano służby ratunkowe, które stwierdziły zgon członka brytyjskiej rodziny królewskiej.

- Z najgłębszym smutkiem zawiadamiamy o śmierci Thomasa Kingstona, naszego ukochanego męża, syna i brata. Tom był wyjątkowym człowiekiem, który rozświetlił życie wszystkich, którzy go znali. Jego śmierć jest wielkim szokiem dla całej rodziny. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności - czytamy w oświadczeniu wydanym w imieniu Lady Gabrielli Kingston oraz rodziców i rodzeństwa zmarłego.

Brytyjska rodzina królewska w żałobie

Rzecznik Pałacu Buckingham zapewnił, że król Karol III oraz królowa małżonka zostali poinformowani o nagłej śmierci Thomasa Kingstona. - Myślami łączą się z rodziną oraz wszystkimi, którzy go znali. Również opłakują ukochanego członka rodziny - zaznaczono w oficjalnym komunikacie.

Przyczyna śmierci Thomasa Kingstona

Po kilku dniach od śmierci Thomasa Kingstona brytyjskie media poinformowały, że zmarł w wyniku rany postrzałowej głowy. Z ustaleń śledztwa dowiadujemy się, że mąż Lady Gabrielli Kingston, "został znaleziony z katastrofalnym urazem, a na miejscu zdarzenia odnaleziono broń". Serwis The Telegraph wprost podaje, że mężczyzna miał targnąć się na życie w domu swoich rodziców.

Thomas Kingston - kim był?

Thomas Kingston to finansista. W ostatnim czasie obejmował stanowisko dyrektora w spółce Devonport Capital, która specjalizuje się w zapewnianiu finansowania przedsiębiorstwom z rynków rozwiniętych zajmujących się eksportem lub udziałem w gospodarkach wschodzących. W przeszłości związany był z młodszą siostrą księżnej Kate - Pippą Middleton. Relacja tej pary nie przetrwała jednak próby czasu, a biznesman ostatecznie oddał swe serce córce księcia Michała z Kentu - Lady Gabrielli, z którą w 2019 roku wziął ślub w kaplicy św. Jerzego.

Lady Gabriella Kingston zajmuje 56. miejsce w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Na co dzień pracuje jako dziennikarka oraz pisarka.

Thomas Kingston, Lady Gabriella Kingston
Ślub Thomasa Kingston i Lady Gabriella Windsor
Thomas Kingston, Lady Gabriella Kingston
Źródło: Pool/Getty Images

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: dailymail.co.uk/bbc.com

Źródło zdjęcia głównego: SOPA Images, Max Mumby/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości