Nie żyje gwiazda kulinarnego show. "Był po prostu uroczym człowiekiem"

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dave Myers nie żyje. Gwiazdor znanego na całym świecie kulinarnego show miał 66 lat. Informację o jego śmierci przekazał m.in. współtworzący z nim program Si King. - Odszedł spokojnie w swoim domu, mając u boku swoją żonę Lili, rodzinę, bliskiego przyjaciela Davida i mnie - napisał w mediach społecznościowych.

Dave Myers nie żyje

Świat obiegła smutna wiadomość o śmierci gwiazdy telewizyjnej, Dave'a Myersa, znanego z popularnej, również w Polsce, serii kulinarnej The Hairy Bikers. Gwiazdor zmarł dwa lata po tym, jak ogłosił walkę z rakiem. Miał 66 lat. O jego śmierci poinformował m.in. współprowadzący The Hairy Bikers, Si King.

- Obawiam się, że przynoszę smutną wiadomość. Większość z was wie, że Dave od kilku lat walczył z rakiem. Ostatniej nocy, 28 lutego 2024 r. odszedł spokojnie w swoim domu, mając u boku swoją żonę Lili, rodzinę, bliskiego przyjaciela Davida i mnie - napisał w mediach społecznościowych.

-  Mój najlepszy przyjaciel jest w podróży, której na razie nie mogę śledzić. Każdego dnia będę tęsknił za nim oraz za naszą więzią i przyjaźnią, którą dzieliliśmy przez pół życia - dodał.

Kim był Dave Myers?

Dave Myers od 20 lat wraz z Si Kingiem współprowadził kulinarne show, cieszące się ogromną popularnością wśród widzów z całego świata. Mężczyźni podróżowali motocyklami, by próbować lokalnych potraw. Duet stworzył też książki kucharskie, które sprzedały się w ponad sześciu milionach egzemplarzy.

- Widzowie kochali go i jego wyjątkową relację z Si. Razem sprawiali, że każdy z widzów czuł się jak ich przyjaciel. A poza wszystkim był po prostu uroczym człowiekiem - wyznała Charlotte Moore, dyrektor programowa BBC.

Więcej w TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Anna Scherbina/Instagram/hairybikers

podziel się:

Pozostałe wiadomości