W czwartek o 4 nad ranem ich życie diametralnie się zmieniło. To, co do tej pory było groźbą, który zdrowy rozsądek kazał odrzucić, stało się rzeczywistością. Rosja dokonała inwazji na sąsiednią Ukrainę. Jej mieszkańcy nie poddadzą się bez walki i nigdy nie zapomną wojny, która właśnie rozgrywa się na oczach całego świata.
Sean Penn, jeden z najbardziej cenionych aktorów Hollywood, pomimo trwającej wojny na terenie Ukrainy nie zdecydował się na opuszczenie tego kraju. Celem jego pobytu jest zebranie materiałów do filmu dokumentalnego. O jego wizycie poinformowało biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.
PZPN oraz federacje piłkarskie Czech i Słowacji wydały oświadczenie, w którym potępiły rosyjską inwazję na Ukrainę oraz zapewniły, że ich reprezentacje nie wezmą udziału w zaplanowanych na 24 i 29 marca meczach barażowych w Moskwie. - Oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA - czytamy w oficjalnym piśmie.
Siły zbrojne Rosji zaatakowały Ukrainę z kilku stron. Jakie będą ich dalsze działania? Czy Polska również jest zagrożona atakiem? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedziały Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Bianka Zalewska, dziennikarka.
W czwartek, 24 lutego br. Rosja zaatakowała Ukrainę po rozkazie wydanym przez prezydenta Władimira Putina. Doszło między innymi do ostrzału rakietowego budynków wojskowych w rejonie Donbasu. Medialne doniesienia o konflikcie zbrojnym wstrząsnęły całym światem. Jak wesprzeć mieszkańców Ukrainy w tym trudnym czasie?
15-letnia Rosjanka trafiła z bólami brzucha do szpitala. Podczas badania lekarze odkryli, że nastolatka jest w ciąży, ale dolegliwości, na które się skarżyła, zwiastowały poród. Wkrótce na świecie pojawiło się zdrowe maleństwo.
Urszula Malka jest aktorką z absolutnie niesamowitą historią. Urodziła się w Polsce, ale w 2002 roku wyjechała na wschód, aby próbować szczęścia w petersburskiej Państwowej Akademii Sztuk Teatralnych. Na podbój rosyjskiego teatru ruszyła po tym, kiedy nie udało się jej zdać na studia aktorskie w Polsce.
Władywostok to miasto na południowo-wschodnich krańcach Rosji. Jest stolicą i centrum życia Kraju Nadmorskiego i największym portem Rosji na Pacyfiku. To końcowa stacja kolei transsyberyjskiej, której trasa prowadzi aż z Moskwy. Jego korzenie sięgają czasów chińskiej dynastii Yuan, czyli XIII–XIV wieku.
Rzeka Niemen dla wielu państw ma znaczenie historyczne. Niewiele osób wie jednak, że wybierając się w podróż na podstawie jej przebiegu, można odkryć wiele malowniczych i pięknych miejsc. Najważniejsze miasta, które znajdują się nad rzeką Niemen, to białoruskie Grodno i litewskie Kowno. Sprawdź, co warto w nich zobaczyć, a także jakie atrakcje mają do zaoferowania mniejsze miejscowości położone nad Niemnem.
Jerzy Michałowicz Romanow w piątek stanie na ślubnym kobiercu. Wybranką wielkiego księcia jest Wiktoria Romanowna Bettarini. Ceremonia odbędzie się w stolicy carskiej Rosji - Petersburgu.
Podczas podróży do obwodu kaliningradzkiego, podobnie jak przy wjeździe do głównej części Rosji, każdy obywatel Polski zobowiązany jest do posiadania specjalnego pozwolenia. Każdy, kto wybiera się więc do rosyjskiej eksklawy nad Morzem Bałtyckim, bez względu na długość czy cel pobytu, potrzebuje wizy do Kaliningradu. Jak ją zdobyć? Czy wjazd do Kaliningradu bez wizy jest możliwy? Wyjaśniamy.
Ermitaż to jeden z najcenniejszych obiektów w Petersburgu. Znajdujące się tu obrazy i inne dzieła sztuki rozlokowane są aż w 5 pałacach. Obok przepływa malownicza rzeka Newa. Enigmatyczna nazwa muzeum pochodzi od jednego z pałaców Piotra I, cara Rosji z przełomu XVII i XVIII wieku.
Obwód Kaliningradzki jest rosyjską eksklawą (czyli fragmentem terytorium państwa, całkowicie oderwanym od właściwego terytorium, ale w rzeczywistości będącym jego częścią) w Europie Środkowej i najbardziej wysuniętym na zachód rejonem Rosji. Graniczy z Polską oraz z Litwą. Jego największym miastem (jednym z 21) i zarazem stolicą jest Kaliningrad, w którym skupiona jest prawie połowa mieszkańców tego regionu.
Położony w północnej części Rosji Norylsk nazywany jest "najbardziej depresyjnym miastem świata". To miano zawdzięcza niezbyt ciekawej architekturze, położeniu i brutalnej historii. Mimo to postanowiło w nim zamieszkać blisko 180 tysięcy ludzi. Norylsk jest też najbardziej wysuniętym na północ miastem na świecie.
Jaskinie i wierzchołki góry Ural pochodzą sprzed tysięcy lat. Według naukowców są to jedne z najstarszych gór na Ziemi. Jednak Ural znany jest przede wszystkim jako pasmo górskie oddzielające Europę od Azji. Sprawdź, kiedy warto tu przyjechać i co należy wiedzieć o górach Ural.
34-latka urodziła długo wyczekiwanego synka. Kiedy na chwilę wyszła ze szpitalnej sali, przebywająca tam lekarka "bez wyraźnej przyczyny" wyrzuciła maleństwo z trzeciego piętra. Chłopczyk zginął na miejscu. Trwa śledztwo w sprawie morderstwa. Podejrzana zostanie przebadana przez psychologa i psychiatrę.
Irkuck to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na Syberii. Wiele tu zabytków architektury, które przyciągają turystów z całego świata. Choć temperatura i klimat nie zachęcają do zwiedzania miasta zimą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w okresie letnim zapoznać się z atrakcjami oferowanymi przez miasto. Sprawdź, gdzie warto wybrać się po przyjeździe do Irkucka.
Góry Ałtaj znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO, obecnie są również jednym z rezerwatów biosfery. Wybierając się tam, warto odpowiednio zaplanować swoją podróż, aby móc zobaczyć jak najwięcej niepowtarzalnych miejsc i na długo zapamiętać przepiękne widoki. Sprawdź, jakie atrakcje i ciekawe miejsca warto umieścić na swojej liście "do zobaczenia".
Kamczatka to półwysep położony na wschodnich krańcach Rosji. Słynie z wielu wulkanów, także aktywnych, oraz gejzerów i nieokiełznanej, dzikiej przyrody. Latem średnie temperatury dobowe sięgają kilkunastu stopni, a od jesieni do późnej wiosny Kamczatka jest pokryta śniegiem, jednak to nie odstrasza coraz liczniejszych turystów.
Lena Katina i Julia Wołkowa z rosyjskiego duetu Tatu zdobyły sławę ponad dwadzieścia lat temu. Nagrywały popularne piosenki i szokowały fanów, publicznie manifestując swoją zażyłość. W wywiadzie, którego udzieliły z okazji jubileuszu ich największego hitu wyjawiły, dlaczego udawały, że tworzą homoseksualny związek.
Prywatna skrzynka mailowa szefa kancelarii premiera została zaatakowana przez hakerów. Taka informacja obiegła media kilka dni temu. Niedługo potem w sieci zaczęły pojawiać się liczne dokumenty, m.in. korespondencja Michała Dworczyka z premierem Mateuszem Morawieckim. Wszystko wskazuje na to, że za tym działaniem stoi Rosja. W Dzień Dobry TVN o skali problemu opowiedział ekspert ds. nowych technologii, dr Maciej Kawecki.