Gwiazda podzieliła się przemyśleniami na temat zdrowia psychicznego.
Gdyby żył, w tym roku obchodziłby 79. urodziny. Jednym z jego największych hitów był utwór "No Woman, No Cry". Czy miłość faktycznie może doprowadzić do łez? Nasza reporterka wybrała się na premierę filmu "Bob Marley One Love" i zapytała nasze gwiazdy, czy kiedykolwiek płakały przez złamane serce.
Psycholożka Katarzyna Kucewicz w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl wyjaśniła, dlaczego warto reagować na łzy obcej osoby, oraz jak robić to w odpowiedni sposób.
"Rycz, rycz, pokazuj swoją słabość". W dziendobry.tvn.pl porozmawialiśmy o tym z psycholog Pauliną Gdańską.
W programach nadawanych na żywo niekiedy dzieje się coś, czego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Tak stało się w środowym (14 czerwca) wydaniu Dzień Dobry TVN. Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak popłakały się na wizji. Co było tego powodem?
- Jak wyjaśnić sąsiadom, że nie obdzieram mojego dziecka ze skóry, tylko otworzyłam jogurt? - pyta tiktokerka.
Jak poradzić sobie z tą przypadłością?
Dzień Dobry TVN zapytało Warszawiaków o to, jak często płaczą, a o szczegółach na ten temat od strony naukowej odpowiedziały ekspertki – doktorantka Wydziału Biologii UW – Patrycja Ściślewska oraz psycholożka i badaczka – Joanna Flis.
- Za bardzo się tego nie wstydzę - komentuje bramkarz.
Każdy rodzic wie, że uspokojenie płaczącego dziecka to niełatwe zadanie. Do tego maluchy są różne i to, co sprawdziło się u jednego, wcale nie musi zadziałać u drugiego. Na szczęście naukowcy postanowili ułatwić życie wszystkim rodzicom i przetestowali najpopularniejsze metody na uspokojenie dzieci. Czy udało się wytypować tę najskuteczniejszą?
- Byłam w Charkowie podczas bombardowań - wyznała 24-letnia Maria Vovk z Ukrainy.
- Codziennie płaczę wieczorem - wyznała aktorka.
Proste sposoby sprawią, że wypoczynek będzie udany.
Czy taka reakcja na płacz partnera jest odstającym od normy zaburzeniem, a może normalnym, aczkolwiek mało znanym zjawiskiem? Seksuolog Andrzej Gryżewski w rozmowie z dziendobry.tvn.pl rozwiewa wszelkie wątpliwości.
Nagranie stało się hitem sieci i podzieliło internautów.
Płacz to naturalna reakcja. Małe dzieci w ten sposób wyrażają swoje emocje i sygnalizują, że coś jest nie w porządku. Specyficznym jego rodzajem jest tzw. purpurowy płacz. Co oznacza? Jak go rozpoznać i czy powinien niepokoić rodziców?
W "Hotelu Paradise" piętrzą się konflikty i nieporozumienia. Oliwy do ognia dodają zadania, w których uczestnicy muszą ze sobą rywalizować. Ci, którzy przegrają, nie będą mieć powodów do śmiechu.
Płacz to jedna z najbardziej naturalnych reakcji. Płaczemy ze smutku, ale i z radości. Dlaczego warto płakać? Jakie możemy czerpać z tego korzyści? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdaleną Chorzewską, psychoterapeutką.
Dla wielu z nas seks jest jedną z najbardziej intymnych form zbliżenia dwojga ludzi. Zwykle kojarzy się z przyjemnością i pozytywnymi doznaniami. Jednak zdarza się, że po udanym stosunku, kiedy osiągnęliśmy satysfakcję, czujemy złość, smutek, a nawet pojawiają się łzy. Z czego to wynika? Czy nasze ciało daje nam sygnały, że relacja, w której jesteśmy, nie jest dla nas dobra?
Wyciszenie dziecka czasami graniczy z cudem. Nie jest jednak niemożliwe. W naszym programie gościliśmy prawdziwego magika, który potrafi w kilka minut uspokoić nawet najbardziej płaczące niemowlę. Dr Stanisław Faliszewski, fizjoterapeuta opowiedział i pokazał – co zrobić, by nasz maluch spokojnie przesypiał noce.
To jeden z częstych błędów.
Dowiedz się, jakie mogą być tego przyczyny.
Wysoko wrażliwe osoby (WWO) stanowią nawet 20% populacji, chociaż nie każdy wie, że należy do tej grupy społecznej. Tacy ludzie doświadczają świata w inny sposób – silniej odczuwają odbierane bodźce, a także inaczej reagują na różne wydarzenia.
Z pewnością niejednokrotnie zastanawiałeś się, dlaczego aktorzy potrafią rozpłakać się w bardzo szybki sposób. Okazuje się, że stosują oni kilka skutecznych trików, dzięki którym na ich policzkach szybko pojawiają się łzy. Skorzystaj z tych metod i dowiedz się, jak rozpłakać się na zawołanie!
Sny to wciąż niezbadany obszar aktywności mózgu człowieka. Wiele osób zastanawia się nad ich pochodzeniem i znaczeniem. We śnie często zdarza się nam płakać, w związku z czym poszukujemy znaczenia tego motywu w senniku. Jak można go zinterpretować?
Czy łzy to dla współczesnych mężczyzn powód do wstydu? Czy może powiedzenie "chłopaki nie płaczą" jest obecnie już nieaktualne? A może płacz zarezerwowany jest tylko dla kobiet? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN modela Rafała Maślaka i psycholog Małgorzatę Ohme.
Nie tylko dzieci, w obawie przed konsekwencjami swojego zachowania, udają płacz, który ma zmiękczyć serce rodzica. Wielu dorosłych wierzy w to, że płacz może ich wyciągnąć z tarapatów. O swoich doświadczeniach z takimi osobami opowiedział nam inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji. Zdradził nam również, czyj płacz zmiękcza jego serce. Natomiast psychoterapeuta Robert Rutkowski powiedział nam, jak się bronić przed osobą, która za pomocą płaczu próbuje manipulować naszymi uczuciami. Obu panów gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
W studiu Dzień Dobry TVN wyglądała jakby wróciła właśnie z joggingu. Sama prowadzi swojego bloga, choć mogłaby to komuś zlecić. Co Marcin Prokop znalazł na temat Anny Muchy w sieci? Jaki jest teraz jej stosunek do macierzyństwa? - Nadal nie lubię, kiedy dziecko mnie szantażuje, nadal nie lubię jak płacze, jak krzyczy o godzinie trzeciej nad ranem, choć pewnie jestem dzisiaj dużo bardziej wyrozumiała - mówiła Anna Mucha w Dzień Dobry TVN. Czy ignoruje złe wpisy w Internecie na swój temat?
Napisała do naszego eksperta Pani Iwona, która płacze po orgazmie. Najczęściej po seksie oralnym, po którym przeżywa bardzo silny orgazm. Jej mąż już się do tego przyzwyczaił, ona też, ale ciekawi ją skąd taka reakcja. - To może być prawidłowa reakcja fizjologiczna. Orgazm to bardzo głębokie przeżycie emocjonalne, poruszające najbardziej istotne i czułe elementy naszej psychiki. Ta reakcja uzależniona jest od naszej osobowości - wyjaśnia seksuolog dr Andrzej Depko. Jedni będą krzyczeć, a inni płakać ze szczęścia. Czy należy z tym walczyć? Czym jest tzw. zespół smutku po stosunku?