pieniądze

  pieniądze

  W środę w Dzień Dobry TVN doradzamy: ktoś z Twoich bliskich jest chory? U nas córka mężczyzny, dla którego korzystanie z rad znachora z Nowego Sącza skończyło się tragicznie. Zaciekawiamy: testujemy znany smak łososia w nowy sposób. Rozśmieszamy: Filip Chajzer sprawdza, gdzie Polacy trzymają pieniądze. Dzień Dobry TVN to dobry początek dnia. Czekamy na Was jutro o 8.00!

  Planowanie ślubu i wesela jest przyjemne. Gorzej się robi na sercu, gdy zaczyna się podliczać pieniądze, które trzeba wydać na uroczystość. Jest jednak sposób na ograniczenie kosztów - wesele sponsorowane. O co dokładnie chodzi? Czy w Polsce tego rodzaju sponsorowanie jest popularne? Na jakie usługi i produkty można znaleźć sponsora? Co można zaproponować sponsorowi? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN organizatorką ślubów Ewą Wardęgą.

  Papież Franciszek już na początku swojego pontyfikatu zaznaczył, że chciałby kościoła biednego i dla biednych. Przyklasnęło mu wiele osób, w tym Polacy, którym nie podoba się wystawne życie wielu kapłanów. Ile zatem zarabiają w Polsce księża? Czy zarobki księży są zróżnicowane? Z czego składa się miesięczna "pensja" księdza? Na co przeznaczane są pieniądze z tacy? O tym ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, którego gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Temat jest delikatnej natury, ale bardzo interesujący.

  Nie tylko seks jest kwestią tabu. Pieniądze są również niewygodną tematyką. Co zrobić, gdy dziecko jest rozrzutne i wydaje każdą złotówkę? Czy warto dawać mu kieszonkowe? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: psycholog Agatę Trzcińską, psycholog, autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke oraz Agatę Kościkiewicz, mamę dwóch synów.

  Dziś wieczorem w TVN o 22.30 program "Handlarze", którego prowadzącym jest Hubert Urbański. Hubert ponownie ruszy w Polskę, żeby zarobić duże pieniądze. Czy można sprzedać absolutnie wszystko? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Huberta Urbańskiego oraz Janka Puchalskiego „Jastrzębia”. Przynieśli ze sobą pewną sowę...

  Pecunia non olet. Pieniądze szczęścia nie dają, ale rzeczy, które można za nie kupić. Pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej płakać w kabriolecie niż na rowerze. Tylko jak odróżnić euforię od szczęścia? Czy wszystko, łącznie z uczuciami, można kupić za pieniądze? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: prof. Mariusz Jędrzejko, Joanna Czarnecka z Red Lips oraz Piotr Najsztub.

  O kupowaniu zawodników do drużyn narodowych zrobiło się głośno po Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej. Wtedy to właśnie gospodarz zawodów - Katar wystawił drużynę z zawodnikami, którzy za pieniądze zrezygnowali ze swojego obywatelstwa po to, by grać właśnie dla kraju szejków. Jak na tę sprawę patrzą goście Dzień Dobry TVN: były piłkarz Dariusz Dziekanowki i hokeista Mariusz Czerkawski. Co czuli, kiedy grali dla Polski?

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak wyglądają przygotowania? Ilu wolontariuszy będzie zbierało pieniądze w tym roku? Czy będzie wśród nich Łukasz Berezak - chłopiec, dla którego - w podziękowaniu za zaangażowanie w akcję WOŚP - zorganizowano specjalny koncert. Na co zostaną przekazane zebrane pieniądze? Dzień Dobry TVN gościł w siedzibie fundacji WOŚP w Warszawie.

  Mimo że wielu katolików przyjmuje księdza po kolędzie, to nie wszyscy wiedzą, jak się do tej wizyty przygotować. Aby rozwiać te wątpliwości, zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN księdza Leszka Slipka, Proboszcza Parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie. Jaki jest cel kolędowania? O czym możemy z księdzem rozmawiać, a o czym nie powinniśmy? Czy należy mu dawać kopertę z datkiem? Co się dzieje z pieniędzmi, które parafianie dali podczas kolędy?

  Samotna matka. Problemy finansowe. I bogaty szef, który ma na nią oko. Sytuacja idealna do sponsoringu. I coraz popularniejsza. Pieniądze uzależniają kiedy zdobyte są w sposób łatwy. Jaka jest różnica miedzy sponsoringiem a prostytucją? Czy jest jakaś specyficzna grupa kobiet szczególnie narażona i podatna na sponsoring? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był psychoterapeuta Robert Rutkowski.

  Robin Hood, jak każdy wie, to mityczna postać, która zabierała bogatym, a dawała biednym. Są w Polsce tacy naśladowcy tej postaci, którzy odbierają miastu, a dają mieszkańcom. Skąd jednak założenie, że osoby które nie płacą za parkowanie to osoby biedne a nie cwane?

  Mąż wydziela jej pieniądze na dom. Sam zarabia 2500 złotych jako pracownik fizyczny. Daje żonie 200 zł. A resztę, jak mówi "wkłada do maszyny". Role się jednak odwróciły. Jak on sobie poradzi mając dziennie na życie mniej niż 10 zł? O tym dziś w "Rozmowach w Toku".

  Dorota Gardias i Olivier Janiak zachęcali do odwiedzenia naszego plażowego miasteczka i udziału w akcji "Pomoc mierzona kilometrami". Wybieracie się? Zobaczcie jak można pomóc! Pozdrawiamy pana Krzysztofa!

  Kobiety lubią brać los w swoje ręce. Znalazło to odzwierciedlenie w ilości firm, które zakładają kobiety. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Katarzyna Wierzbowska z Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. Jakie przeszkody mogą stać na drodze, którą kroczą kobiety sukcesu? Kto stymuluje kobiety, a kto odwodzi je od ewentualnej decyzji o założeniu własnej firmy? Jakie są typowo kobiece biznesy?

  W naszym kraju pieniądze są wciąż tematem tabu. Rozmawiamy o nich tylko z najbliższymi. Czy wysokość zarobków wpływa na atrakcyjność seksualną potencjalnego partnera? Czy grubość portfela ma większe znaczenie dla mężczyzn czy dla kobiet? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: prof. Zbigniew Lew-Starowicz, windsurfer i biznesmen Wojtek Brzozowski oraz Agnieszka Maciąg - modelka i aktorka.

  Niektórzy twierdzą, że liczy się wnętrze, a rozmiar i zasobność portfela nie ma znaczenia. Podobno pieniądze nie dają szczęścia, ale lepiej cierpieć w ferrari niż na... zdezelowanym rowerze. Jak pieniądze pomagają w miłości? Czy każdy z nas jest po trosze merkantylistą? O tym, w sondzie ulicznej, Filip Chajzer, a w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Katarzyną Lengren oraz Krzysztofem „Kasą” Kasowskim. Czy pseudonim Krzysztofa zobowiązuje?

  Jak nie wydając ani grosza zwiedzić świat lub nauczyć się języka obcego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy twórców dokumentu "Don't pay me": reżysera Ryszarda Szozdę, Piotra Skarbka, scenarzystę i producenta oraz Grzegorza Hospoda, który zrobił zdjęcia do tego filmu.

  Czeskie władze chcą do szkół wprowadzić obowiązkową naukę o finansach. Pozwoli to dzieciom już od wczesnych lat oswoić się z pieniędzmi i umieć w życiu dorosłym nimi rozporządzać. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Małgorzata Rozenek oraz dziennikarz i publicysta ekonomiczny Tadeusz Mosz. Czy wychowują swoje dzieci i poszanowaniu pieniądza?

  Są takie eventy, koncerty i wydarzenia, na które bilety rozchodzą się w okamgnieniu. Są też takie produkty, na które, by je zdobyć, czeka się latami. Kolejki te nie przeszkadzają nikomu. W studiu Dzień Dobry TVN o luksusowych kolejkach po luksus rozmawiali promotor muzyczny Stanisław Trzciński oraz socjolog Tomasz Sobierajski.

  Bywa tak, że ogromna wygrana na loterii może stać się dla szczęśliwca przyczyną trosk i utrapień. Jak nagła wygrana wpływa na motywację człowieka? Czym jest "urojona księgowość"? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy socjologa Tomasza Sobierajskiego. Co zrobilibyście z pieniędzmi, gdybyście wygrali na przykład 30 milionów PLN?

  Idąc tropem ideologii i wiary Stevea Siebolda ciśnie nam się na usta zasadnicze pytanie: dlaczego w takim razie nie jesteśmy wszyscy bogaci? Czy przeszkadzamy sobie sami w dążeniu do bogactwa? Czy tylko my determinujemy co i ile mamy? W studiu na pogawędkę o pieniądzach zaprosiliśmy aktora i biznesmena Marka Kondrata, oraz bizneswoman Joannę Przetakiewicz. Czy Joanna zaczynała od samego zera?

  Wypłynęła na burzliwe wody sławy dzięki roli w filmie "Monster". To dla niej z eterycznej blondynki musiała stać się arcyszpetną i odrażającą zabójczynią. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej opowiedziała, dlaczego nie boi się być brzydka, jaki ma stosunek do pieniędzy i sławy oraz o obronie praw kobiet.

  Na pomysł stworzenia Water Discus Hotel, bo tak będzie się nazywać podwodny hotel w Dubaju, wpadli naukowcy z Politechniki Gdańskiej. Budowa tej perły podwodnej architektury ma ruszyć już pod koniec tego roku. Pomysłodawcy nie ukrywają, że rezydentami tego hotelu będą najmożniejsi tego świata. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jednego z twórców projektu architekta Pawła Podwojewskiego. Jak będzie wyglądał hotel z zewnątrz i wewnątrz, z jakich materiałów będzie wykonany, by nie zmurszał pod wodą?

  Jeśli masz miliardy na koncie, podróż koleją czy autobusem a nawet tradycyjnym samolotem będzie Ci obca! Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, jak podróżują prawdziwi bogacze!

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jurorów akcji „Zwykły Bohater” : Szymona Hołownię i Henrykę Krzywonos. Jakich historii poszukują i jakie zachowania ludzkie są im najbliższe?

  Czy pieniądze stanowią o zaradności mężczyzny? Czy mężczyzna bez pieniędzy to nieudacznik? A może kobietom bardziej podobają się majętni mężczyźni, bo pieniądz to kobiety afrodyzjak? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN naszych gości: aktora Wojciecha Wysockiego, tancerkę Izabelę Janachowską, biznesmena Pawła Olbrychta i aktorkę Agnieszkę Wielgosz.

  W dzisiejszych czasach, kiedy większość z nas ma kłopoty finansowe, spłaca kredyt lub boi się utraty pracy, randka przypomina spacer po polu minowym. Kto płaci za kolację i kino, skoro oboje jesteście w finansowym dołku? Czy możesz pochwalić się awansem partnerowi, który właśnie stracił pracę? Czy zgadzasz się z Joanną Krupą, która powiedziała niedawno, że "gdy nie ma pieniędzy, każda miłość się rozsypie"?