opera

  opera

  Spektakl Mariusza Trelińskiego "Jolanta/Zamek Sinobrodego" w końcu doczekał się premiery w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Publiczność przyjęła spektakl owacjami na stojąco. New York Times rozpływał się w zachwycie. W studiu Dzień Dobry TVN Mariusz Treliński opowiedział o tym, czy ochłonął już po spektakularnym nowojorskim sukcesie oraz o tym, jak rozdziela naród rosyjski od Putina.

  Mają nie więcej niż 25 lat. Nie prowadzą bloga i nie zajmują się modą. Nie są YouTuberami i wolą Chopina i Beethovena od Jaya -Z i Beyonce. O ciarki przyprawiają ich Koncerty brandenburskie i Pastoralna oraz allegretto Siódemki. Tańczą tylko w rytm Walca Kwiatów. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy młodych klasyków: pianistę Piotra Orzechowskiego, akordeonistę Patryka Sztabińskiego oraz barytona Aleksandra Kamedulskiego.

  Budynek opery wiedeńskiej od samego początku był na ustach wszystkich wiedeńczyków. Szczególnie że był to prezent od samego cesarza Franciszka Józefa. Łukasz Radwan wybrał się do Wiednia, by sprawdzić, ile warta jest legenda tego sławnego budynku. Zobaczcie reportaż reporterki Dzień Dobry TVN Dominiki Płońskiej.

  Jego kariera zaczęła się przez przypadek. Ogromne szczęście i jeszcze większy talent zaprowadziły go na deski największych na świecie teatrów operowych. Twierdzi, że najważniejsze to nie spoczywać na laurach. W studiu Dzień Dobry TVN Artur Ruciński – baryton z La Scali. Czy jest taka rola o której szczególnie marzy?

  Zdobyła sławę w Ameryce, Paryżu, Londynie i Włoszech. Żyje na walizkach, ale niedawano, urodziła córeczkę Malenę, która... naprawdę uwielbia makaron! Kiedy spotkała swojego aktualnego męża, była szczęśliwą mężatką. Ona jest wybitną sopranistką, on wybitnym tenorem. Wszystkie żony mówiły mu, że nie jest w ich typie... W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli Aleksandra Kurzak i jej mąż Roberto Alagna.

  Słynny amerykański baryton Thomas Hampson przyleciał, po raz pierwszy, do Polski, by wystąpić w gorzowskiej filharmonii. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki spotkał się z artystą. Którego polskiego śpiewaka operowego ceni i, któremu kibicuje Thomas Hampson? Czy ma swojego ulubionego polskiego kompozytora? Czy opera jest dla każdego? Czego musi sobie odmawiać śpiewak operowy? Jak Thomas Hampson dba o swoje gardło?

  W Polsce Piotra Beczałę można zobaczyć niezwykle rzadko. W Ameryce za to jest prawdziwą gwiazdą. Dziennikarka i prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin pojechała do Stanów Zjednoczonych, by spotkać się z polskim tenorem i jego żoną Katarzyną.

  Anna Patrys śpiewała altem przez osiem lat. Potem odkryła że ma całkiem potężny sopran lirico spinto z elegantami dramatycznymi. W zeszłą sobotę wywalczyła Grand Prix konkursu wokalnego im. Elizabeth Connell w Sydney. Artystkę czeka też przesłuchanie do Royal Opera House w Londynie. W studiu Dzień Dobry TVN Anna była naszym gościem.

  "Właścicielka" wyjątkowo czystego sopranu. Ma dopiero 23 lata, a już świat zachwyca się jej głosem. Nasz reporter Żenia Klimakin spotkał się z Julią Leżniewą. Czy strąci z piedestału swoją krajankę Annę Netrebko? A może stanie się łagodniejszą wersją Marii Callas? Kto jest mecenasem jej sukcesu?

  Urodził się w Czechowicach – Dziedzicach, w jego rodzinie nie było tradycji muzycznych, a on sam skończył technikum mechaniczne. W szkole średniej trafił do chóru… Tak zaczęła się przygoda muzyczna człowieka, którego dyrektor artystyczny Metropolitan Opera określił mianem „Pierwszego tenora lirycznego świata”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś gwiazdę Metropolitan Opera - Piotra Beczałę i jego żonę Katarzynę.

  O życiu na scenie i na walizkach i o udziale w gali "Zwykły Bohater" rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN - sopranistką Aleksandrą Kurzak. Cz to parwda, że dziewczynki przechodzą mutację? Jak żyje diwa operowa i czy miewa kaprysy? Jak należy dbać o taki głos? Czy ubezpieczyła swój głos? Na co chorują śpiewacy operowi?

  Zabieramy Was do Krakowa, a tam w krakowskiej operze Anna Maria Jopek i zespół Kroke. Posłuchajcie tego brzmienia!

  Koncertuje na największych scenach świata - w Tokyo, Paryżu, Londynie i w sławnym teatrze operowym Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Teraz zaszczyci swoim wyjątkowym głosem rodzinny Kraków. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z polskim barytonem Mariuszem Kwietniem.

  Justyna Steczkowska, ceniona i rozpoznawana dzięki specyficznej barwie głosu artystka popowa i jazzowa, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród muzycznych, została zaproszono do stolicy Łotwy, gdzie w piątek 4 maja miała swój koncert. Dziś gościliśmy ją w studiu Dzień Dobry TVN. Wokalistka opowiedziała nam o swoich wrażeniach z Łotwy.

  Piękna, mądra i utalentowana. Jej nazwisko nie schodzi z afiszy największych oper na całym świecie. W kuchni Dzień dobry TVN do listy swoich uzdolnień dodała nową: gotowanie. Sopranistkę gościliśmy w towarzystwie przyjaciółki Małgorzaty Stachowiak.

  Krzysztof Musiał to jeden z najbogatszych ludzi biznesu w Polsce i największy polski kolekcjoner dzieł sztuki. Kiedy postanowił rozstać się z biznesem zajął się swoją drugą, lecz nie mniejszą miłością - sztuką. Biznesmen jest także fascynatem opery. Krytyk sztuki Łukasz Radwan gościł w jego domu i miał okazję zobaczyć wyjątkowe zbiory malarstwa i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

  Sopranistka Aleksandra Kurzak, baryton Artur Ruciński i lider zespołu Zakopawer, Sebastian Karpiel-Bułecka, spotkają się na jednej scenie - 13 stycznia w Legnicy, a 14 stycznia w Lubinie. Co wyjdzie z połączenia dwóch światów: opery i muzyki popularnej? Czy to prawda, że lider zespołu Zakopawer wystąpi w roli Don Giovanniego?

  Kinga Rusin przeprowadziła wywiad z jednym z największych tenorów wszech czasów Jose Carrerasem. Jak to się stało, że 6- letni chłopiec nie chciał grać w piłkę tylko wolał śpiewać? Kto zainspirował go do śpiewania, czy ma przyjaciół w Polsce i czy nadal chce w Warszawie kupić ekskluzywny apartament?

  Aleksandra Kurzak zadebiutowała na scenie operowej w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Dziś jest międzynarodowej sławy diwą operową. Co by się stało się z jej głosem, gdyby nie śpiewała zaledwie dwa tygodnie? Dlaczego jej mama straciła głos? Czy gwiazda opery chce założyć rodzinę?

  23-letni dyrygent operowy Adam Banaszak karierę rozpoczął w wieku 17 lat zakładając Orkiestrę Kameralną L’Autunno. Niebawem zacznie współpracę z Jose Carrerasem podczas prób przygotowujących do koncertu tenora w Sali Kongresowej. Na czym będzie polegała jego współpraca z Jose Carrerasem? Czy stresuje się przed spotkaniem z wielkim tenorem?