moda

  moda

  Czy gwiazdy, idąc na modową imprezę, staranniej dobierają swoje kreacje? O to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała m.in. aktorkę Katarzynę Warnke, aktorkę Joannę Kulig, fotografa Marcina Tyszkę, aktorkę Edytę Olszówkę. Zobaczcie, jaki skandal wywołała Katarzyna Herman...

  Do swoich stylizacji wykorzystała projekty Katarzyny Miciak, która po 15 latach zamieniła liczydło na maszynę do szycia. W trakcie spotkania z Zosią Ślotałą Kasia wyznała, że jest obecnie szczęśliwa, ponieważ w końcu może realizować swoje marzenia, chociaż uważa, że praca w zawodzie księgowej nie była czasem straconym. Dlaczego postanowiła zmienić swoją ścieżkę kariery? Czy początki w nowym zawodzie były trudne? W jaki sposób walczy o klienta?

  Slow fashion to trend w modzie, który za swój cel przyjął minimalizm. To brzytwa Ockhama w świecie mody. O świadomych zakupach, modnych i utylitarnych ciuchach, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedziały: dziennikarka Dominika Roman oraz blogerka Jessica Mercedes.

  Dorota Cieszyńska to kolejna osoba, która odpadła z programu Project Runway. Zdaniem jurorów nie poradziła sobie z kolejnym zadaniem, czyli uszyciem suknii ślubnej. Czy Dorota się z tym zgadza? Co dał jej udział w programie? Co o projektach Doroty powiedział Tomasz Ossoliński? I co uszyła dla prowadzącej Dzień Dobry TVN Doroty Wellman? Podoba Wam się ta propozycja?

  Magda Frąckowiak to topowa modelka, która wielokrotnie gościła na okładkach ekskluzywnych magazynów "modowych". Aby utrzymać się na samym szczycie, musi dbać o siebie. Jak ona to robi, że jest taka piękna? Czy to prawda, ze zamierza trenować boks? Ten sekret zdradziła dziennikarce Dzień dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Czy smalczyk z ogórkiem, na który w weekend pozwolił sobie Marcin Prokop, wpłynie na jego urodę? :)

  Ona - prawniczka, on-bokser. Są małżeństwem od 1990 roku. Andrzej sam mówi, że Mariola jest mózgiem, a on siłą. "Nie ma małżeństw idealnych, są tylko silne. My jesteśmy silnym" - tak powiedziała Mariola Gołota. Czy Andrew planuje powrót do boksu? Jak radzi sobie ich córka? I co robią w Polsce? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzili o swoim niezwykłym związku i recepcie na jego przetrwanie.

  Po publikacji amerykańskiego Vogue z okładką, na której znalazło się zdjęcie Kim Kardashian zawrzało. Od Marcina Tyszki Agnieszka Jastrzębska dowiedziała się, jak odebrało tę okładkę środowisko "modowe" i co o tym myśli sam fotograf. Zobaczcie, w jak nietypowy sposób dziennikarka Dzień Dobry TVN przeprowadzała wywiad.

  Jessica Mercedes wywołała ostatnio sporo zamieszania w internecie po tym, jak umieszczono wyciągnięty z wywiadu fragment, w którym mówi, że ma wszystko za darmo. Czy rzeczywiście tak jest? O tym powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Marcinem Paprockim i Mariuszem Brzozowskim w atelier projektantów. Na miejscu były też trzy finalistki akcji Dzień Dobry TVN na najlepsze stylizacje. Zobaczcie, jakie dostały zadanie końcowe i co powiedział duet Paprocki & Brzozowski o swoim występie w "Project Runway". Czy doradzali początkującym projektantom czy raczej zmiażdżyli ich swoją krytyką?

  Ludziom, którzy noszą kapelusze, nie sposób odmówić odwagi. Kiedyś nieodłączny element stroju dziś oznaka ekstrawagancji. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Beata Miłogrodzka, projektantka kapeluszy. Kim najczęściej są jej klienci?

  Jak wynika z badań, kobiety przed lustrem spędzają około godziny. Aż 70 procent niekorzystnie myśli o sobie. A to wałeczki tłuszczu, a to niezgrabne nogi, a to za małe usta i nie te piersi. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były Katarzyna Waszyńska oraz Katarzyna Sokołowska, reżyserka pokazów mody. Ile jest modeli atrakcyjności?

  Arletta Koczorowska, która odpadła z programu Project Runway, dostała od prowadzących Dzień Dobry TVN bardzo trudne zadanie. W trakcie porannego programu musiała zaprojektować i uszyć fantazyjny strój kąpielowy dla dwumetrowego Marcina Prokopa. Czy sprostała zadaniu i wymaganiom Marcina? Czy kolorowy strój przypadł do gustu prowadzącemu Dzień Dobry TVN i, czy wystąpi w nim na plaży w Sopocie? :)

  O kim mowa? O polskim projektancie Łukaszu Jemiole. Jego ostatnia kolekcja, której muzą jest piosenkarka Edyta Górniak, została pokazana na Lizbońskim Tygodniu Mody. Czy zrobiła wrażenie na przybyłych na pokaz gościach? Kto wspierał go w Lizbonie? Zobaczcie.

  Oto historia dwóch sióstr Aleksandry i Anety Chmielewskich - młodych projektantek, które postanowiły poprzez modę promować Polskę. W swoich projektach wykorzystują symbole kojarzące się z naszym krajem. Są to m.in.: orzełek, syrenka warszawska czy smok wawelski. Kupilibyście ubrania z ich kolekcji?

  Agencje modelek i modeli poszukują nie tylko pięknych ludzi, ale również oryginalnych, mających "to coś". Jedna z agencji w Londynie poszła o krok dalej - poszukuje osób charakterystycznych. Na czym polega nowy trend w modelingu? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawiali właścicielka agencji modelek Lucyna Szymańska oraz Łukasz Stępień.

  Jak zaczynały się kariery znanych, polskich projektantów mody? O swoich pierwszych, modowych krokach opowiedzieli nam: Joanna Klimas, Łukasz Jemioł, Dawid Woliński, Gosia Baczyńska i Mariusz Przybylski. W czyich strojach chodzi Edyta Górniak?

  O ciężkich początkach swojej kariery i o pierwszych latach życia w Paryżu opowiedziała nam Anja Rubik. Dlaczego modelka musiała wchodzić do mieszkania po drabinie?

  19-letnia Zukhra Umalatova kilka lat temu wraz z rodzicami i rodzeństwem musiała opuścić pogrążoną w wojnie Czeczenię. Zamieszkała w Polsce. Zukhra, która została wychowana zgodnie z muzułmańską tradycją i religią, mimo że opuściła swój kraj nadal jest wierna temu, co przekazali jej rodzice. Nosi chustę i zakrywa całe ciało, modli się tak jak przykazuje Koran. Czy Polacy akceptują jej wygląd i zachowanie? O tym muzułmanka Zukhra Umalatova opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej. Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Kobiety w religiach świata".

  Monika Lemańska, którą gościliśmy dziś w Dzień Dobry TVN, odpadła w trzecim odcinku programu "Project Runway". Czy żałuje, że tak szybko musiała się rozstać programem i pozostałymi uczestnikami? Dorota i Marcin, by sprawdzić jej umiejętności, zlecili jej zadanie. Poprosili ją, by uszyła dla nich t-shirty. Jaki t-shirt chce mieć Dorota Wellman, a jaki Marcin Prokop? A jurorkę Joannę Przetakiewicz zapytaliśmy o to, dlaczego Monika Lemańska nie spodobała się jurorom?

  W najnowszym odcinku „Project Runway” projektanci będą mieli za zadanie zaprojektować strój futurystyczny, kolekcję na rok... 2054. Już dziś o 21.00 młodzi projektanci puszczą wodze fantazji. Czy świat mody ma swojego demiurga, który decyduje o tym, co będzie modne? Czy ma swoich wróżbitów, których przepowiednie zawsze się spełniają? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Joanna Przetakiewicz – projektantka, jurorka w programie Project Runway.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska, na pokazie Mariusz Przybylskiego, spotkała się z samym autorem pokazu oraz z Katarzyną Sokołowska - reżyserką modowego spektaklu. Czego możemy się spodziewać po nowej kolekcji Mariusza Przybylskiego i czym najbardziej jest zestresowany? Co jest charakterystyczne w pokazach Mariusza i co go odróżnia od innych projektantów mody?

  Zakochała się w jego dłoniach. Jak się poznali niewidomy finalista "Mam Talent"- Paweł Ejzenberg i Joanna - teraz też Ejzenberg? Czym ujęła go Joanna? Jaki prezent dał Joannie? Jak wyglądało ich pierwsze spotkanie? W studiu Dzień Dobry TVN szczęśliwi zakochani opowiedzieli o swojej jeszcze bardziej szczęśliwej miłości.

  Reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska i blogerka Karolina Gliniecka z chęcią wspierają polskie marki odzieżowe. Dlaczego? O to zapytała Agnieszka Jastrzębska.

  Dziś wieczorem uczestnicy programu "Project Runway" zmierzą się z projektem seksownej damskiej bielizny! Czy dadzą radę? O polskiej pomysłowości i kreatywności w dziedzinie mody rozmawialiśmy z Jerzym Antkowiakiem i Tomaszem Ossolińskim.

  Słyszeliście już o Idze Tomaszewskiej? Jeśli jeszcze nie, to teraz macie szansę. Iga jest młodą projektantką, której kolekcje są dość odważne. Stylistka Zosia Ślotała postanowiła się z nią spotkać i porozmawiać o jej pracy. Zobaczcie na czym polega wyjątkowość kolekcji 24-latki.

  Polacy też potrafią! A na pewno w świecie mody. Przykładem osoby, która zdobywa światowe wybiegi jest projektantka Katarzyna Łęcka. Gdzie produkuje swoje stroje? Dlaczego jest rozdarta między Polską a Włochami? Jak przebić się w świecie mody? I co będzie modne w kolejnym sezonie jesienno-zimowym? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Agorafobia, klaustrofobia, aerofobia, antropofobia, arachnofobia, erytrofobia, zoofobia. Fobie często przybierają dziwaczne postacie. A jakie fobie i dziwactwa ma Jola Fraszyńska, Kasia Zielińska, Tomasz Raczek, Julia Kamińska, Marta Żmuda - Trzebiatowska? O to miała odwagę zapytać dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki udał się do najbardziej wykwintnej, znanej i zarazem najdroższej restauracji w Irlandii. Kto jada w tej restauracji i jakie serwuje się tam potrawy? Jak zasobny portfel musiałby mieć Marcin, by skorzystać z oferty irlandzkiej restauracji?

  Ksiądz Henryk Hawryszczak jest bardzo oddany swojej pracy duszpasterskiej. Mimo 6 zawałów nie oszczędza się - pracuje od rana do nocy, aby pomagać ludziom potrzebującym. Robi to z potrzeby serca a nie z potrzeby portfela. Mimo jego dobroci los go niestety nie oszczędzał...

  Pierwszym jej klientem był jej mąż - Stefan Hula, potem zgłosili się do niej: Krzysztof Miętus i Piotr Żyła, aż w końcu uszyła malinowy kombinezon Kamila Stocha, w którym zdobył dwa złote medale na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. O kim mowa? O Marcelinie Huli. Od niej i jej męża Stefana Huli dowiedzieliśmy się w Dzień Dobry TVN, jak uszyć kombinezon, który będzie "nosił" skoczków narciarskich? Do jakich krajów trafiają kombinezony szyte przez Marcelinę? Co jeszcze można uszyć z materiału przeznaczonego do szycia kombinezonów?