Jesteście po rozstaniu? To najlepsze lekarstwo na złamane serce

Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy istnieje dobry moment na zerwanie zaręczyn?
Czy istnieje dobry moment na zerwanie zaręczyn?
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Czy kary w związku mają sens?
Czy kary w związku mają sens?
Sandra Kubicka o związku z Baronem
Sandra Kubicka o związku z Baronem
Aktorskie małżeństwo ponad 30 lat razem
Aktorskie małżeństwo ponad 30 lat razem
Basia Ritz opowiedziała o kulisach swojego małżeństwa
Basia Ritz opowiedziała o kulisach swojego małżeństwa
 „Małżeństwo do poprawki”
„Małżeństwo do poprawki”
Rozstania zawsze są trudne i bolesne. Nie ma się co oszukiwać, niezależnie od tego, czy związek trwał kilka miesięcy, czy kilka lat, gdy jedna albo dwie strony były zaangażowane emocjonalnie, zakończenie relacji trzeba będzie przepracować. Jak szybko zagoić złamane serce?

Bolesne rozstania i kojący czas

Tworzyliście zgraną parę, przez jakiś czas myśleliście, że jesteście pisani sobie na zawsze i nagle stało się. Kłótnie, sprzeczki, inne priorytety, a może zdrada? Z jakiegoś powodu postanowiliście się rozejść. Choć było to najlepsze rozważanie, ból i rozczarowanie pozostały.

Takie sytuacje przechodziliśmy prawie wszyscy i dobrze wiemy, jak ciężko przez pierwsze tygodnie zachować honor i nie ulegać chwilowym zrywom emocji. Z czasem rany same zaczną się goić, a my ułożymy sobie życie na nowych zasadach. Jak się okazuje, jest jednak metoda, by oszczędzić sobie niepotrzebnego bólu.

Dla mnie już nie istniejesz

Czas dobry jest na wszystko. Jednak, aby przepracować rozstanie, nie powinniśmy wracać do punktów, które już dawno mamy za sobą. Pomocna jest więc metoda zero kontaktu.

Tak, wiemy, że to trudne, gdy w złości, smutku, płaczu czy tęsknocie, trzymacie telefon w dłoni i zastanawiacie się trzy razy – dzwonić nie dzwonić? Pisać nie pisać? A może się spotkać i niewinnie zapytać "co u ciebie, czy masz już kogoś na oku?". Najprostsza odpowiedź na wszystkie pytania brzmi – nie.

Rozdrapywanie starych ran nie przynosi nic dobrego. Jeśli więc podjęliście decyzje o rozstaniu, z pewnością był ku temu powód. Całkowite zerwanie kontaktu pozwoli wam zdystansować się i zapomnieć o tym, co już za wami. Aby nie kusić losu, polecamy zablokować numer do byłej lub byłego, przestać obserwować poczynania ex w mediach społecznościowych i nie wybierać się w miejsca, w których wiemy, że na pewno go spotkamy. Po co? Niech każdy z was zacznie żyć swoim życiem, a za parę lat, gdy emocje opadną, może zostaniecie przyjaciółmi?

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: papilot.pl

Źródło zdjęcia głównego: Prostock-Studio/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości