Styl życia

"Zgłoś remont". Jak podzielić duży pokój dziecka na dwa mniejsze? Jest prosty sposób

Styl życia

Aktualizacja:

Duży pokój na poddaszu to spełnienie marzeń wielu dzieci. To właśnie tam, na najwyższym piętrze domu, gdzie kończą się ściany, a zaczyna dach, można urządzać nieskończenie wiele zabaw. Dwie siostry, bohaterki odcinka programu "Zgłoś remont", przez lata cieszyły się, że wspólnie mieszkają w jednym pomieszczeniu. Jednak teraz, gdy nieco podrosły, chciałyby mieć trochę więcej prywatności.

Pokój dla dziecka - jak podzielić przestrzeń

Pokój dziewczynek ma wiele wad. Choć miejsca im nie brakuje, to przestrzeń została źle zagospodarowana. - Problemem jest to, że wszystko robimy razem. Śpimy razem, odrabiamy lekcje razem, bawimy się razem - powiedziała jedna z sióstr.

Dziewczynkom brakowało prywatności. Dlatego pokój musiał zostać podzielony na dwie odrębne strefy, by każda z nich miała swój kącik. - Muszą tu powstać dwie sypialnie i taka ogólna przestrzeń dla dziewcząt, żeby miały miejsce do nauki i zabawy. Trzeba będzie wydzielić dwa pokoiki - stwierdził Krzysztof Miruć, prowadzący "Zgłoś program".

Na szczęście pomieszczenie jest na tyle duże, że bez problemu udało się oddzielić jeden pokój od drugiego. Miruć użył do tego ekranów w stylu loftowym, które nie tylko są dekoracyjne, ale i funkcjonalne, bo dzięki nim nie trzeba było budować nowych ścian.

Pokój dla dziecka - poddasze w stylu loftowym

Architekt zdecydował, że w pokoju sióstr będzie dominować nowoczesny, industrialny klimat. Wnętrze pomieszczenia nie byłoby kompletne bez dodatków takich jak ramki, kwiaty czy poduszki, które tworzą przytulny charakter.

- Sama przestrzeń narzuciła ten styl, bo mamy belki, cegłę, więc musiały się pojawić tego typu ekrany. Ładnie to będzie wyglądać - zachwalał Krzysztof Miruć.

"Zgłoś remont" na HGTV - o czym jest program

W programie "Zgłoś remont" architekt Krzysztof Miruć zmienia oblicza domów i mieszkań. Potrafi przeobrazić puste, deweloperskie wnętrza w przytulne przestrzenie gotowe do zamieszkania. Program "Zgłoś remont" to także wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, jak samemu urządzić wnętrze.

"Zgłoś remont" - gdzie obejrzeć?

Program dostępny jest na antenie HGTV (emisja w sobotę o godz. 22:00 i w niedzielę o godz. 16:30) oraz online na platformie Player.pl.

Zobacz wideo: HGTV: Pokój nastolatka inspirowany grami planszowymi

Zobacz także:

Joanna Koroniewska o motywacji do sportu. "Dopiero po latach zmieniłam swoje myślenie na temat biegania!"

Anna Dereszowska jest w ciąży. Zdjęcie brzuszka rozczula. "Trójka…. To jest przygoda"

Marcin Prokop ma wyjątkowe towarzystwo przed telewizorem. Nie zgadniecie, z kim ogląda mecz. "Brat bliźniak?"

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości