Za co Dorota Wellman kocha Podlasie? Zobaczcie Podlasie okiem fotografa

Uroki Podlasia w Dzień Dobry TVN. Zapraszamy na wyjątkową wyprawę z Dorotą Wellman i fotografem Jerzym Rajeckim! Zobaczcie ile piękna kryje w sobie Podlasie i jak się tam żyje.

Uroki Podlasia

Każdy region kryje w sobie wiele piękna i tajemniczych miejsc. Jak żyje się na Podlasiu? Tego dowiedziała się Dorota Wellman.

Każda wieś ma swoje ławeczki i tzw. posiaduchy. Po pracy ludzie siadają i patrzą się po prostu przed siebie i wymieniają się informacjami, co zaszło ciekawego. Teraz spotykają często turystów.

- przyznał pan Jerzy.

Praca pana Jerzego

Jerzy Rajecki, bohater reportażu pracuje w dziecięcym szpitalu klinicznym w Białymstoku i pełni rolę ochroniarza. Po godzinach zajmuje się swoją pasją, jaką jest fotografowanie.

Amatorsko utrwalam to, co jest warte zachowania, nasze dziedzictwo kulturowe.

- wyznał.

Jakie są charakterystyczne elementy dla Podlasia?

Dla fotografa charakterystycznymi symbolami Podlasia są cerkwie, przydrożne krzyże i kapliczki. Najchętniej pan Jerzy fotografuje mieszkańców, architekturę oraz wszystko, co oddaje klimat Podlasia.

To są moi bohaterowie. Wchodzę na podwórka i do domów, znam tych ludzi.

– powiedział fotograf.

Autor zdjęć co dwa, trzy dni wyjeżdża w teren, aby fotografować nowe miejsca. Jak przyznaje, w tej pasji ważny jest spokój, brak pośpiechu i umiejętność słuchania ludzi.

W krajobrazie Podlasia dominuje nostalgia. W tym miejscu jest sporo lasów, rzek i mgiełka, która jest zawsze rano, jak tu przyjeżdżam.

Zobacz też:

Autor: Bernadetta Jeleń

podziel się:

Pozostałe wiadomości