Styl życia

Tamika ma 90 lat i jest instruktorką fitness. "Wielu ludzi na całym świecie starzeje się przedwcześnie"

Styl życia

starsza kobieta uprawiająca jogę

Mika Takishima, znana jako Takimika pochodzi z Japonii i jest jedną z najstarszych instruktorek fitness na świecie. Tym, co robi dzieli się nie tylko na sali treningowej, ale również w Internecie. Jak udało jej się osiągnąć taką formę?

Takimika - instruktorka fitness, która ma 90 lat

Mika Takishima, przedstawiająca się zwykle jako Takimika świetną formę utrzymuje już blisko 25 lat. Poważnie wzięła się za treningi w wieku 65 lat. Po wielu latach ćwiczeń stwierdziła, że poza robieniem tego dla siebie, chciałaby mieć dobry wpływ również na innych. Dlatego w wieku 87 lat została instruktorką fitness. Stale motywuje innych i nie zamierza rezygnować z tego, co robi. Jest trenerką osób w każdym wieku. Oprócz prowadzenia zajęć na żywo, prowadzi treningi również online. Zestawami ćwiczeń i olbrzymią ilością motywacji dzieli się na swoim kanale w serwisie YouTube oraz profilu na Instagramie o nazwie takimika_poweraging.

Jak się starzeć, a jak nie – rady Takimiki

Trenerka fitness z Japonii oprócz kanału na YT i profili w mediach społecznościowych, prowadzi również stronę internetową, na której m.in. dzieli się swoim podejściem do życia. Przyznaje, że wielu ludzi na całym świecie starzeje się przedwcześnie, ponieważ sami rezygnują z różnego typu aktywności i uważniejszej troski o siebie, używając argumentu "jestem już za stary".

Uważa, że "starzenie się" i "starzenie się biologiczne" to dwie różne sprawy. To biologiczne jest naturalnym procesem i u każdego przebiega nieco inaczej. Z kolei samo "starzenie się" jest mocno zależne od postępowania człowieka, jego podejścia do siebie samego. Ten rodzaj starzenia zaczyna się od stopniowej rezygnacji z wielu czynności i tłumaczenie tego "bo jestem stary". Takimika udowadnia, że takiemu starzeniu się można zapobiec - jeśli tylko mamy możliwość wpływu na swoją sprawność fizyczną. Przekonuje innych, że kondycja serca i ciała może się poprawiać i ewoluować przez całe nasze życie, również w późniejszych jego latach, powszechnie uznawanych za ludzką "starość".

M

Zobacz też:

Młodzież 60+. Co robić, żeby być aktywnym seniorem?

Aktywny senior. Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru?

"Książka na dzień dobry". Na czym polega japońska sztuka szczęśliwego życia?

Polka została licencjonowaną stylistką kimon. "Nie jest ważne, czy jestem Japonką czy nie"

Zobacz video: Przepis pani Janiny na długie i szczęśliwe życie

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: poweraging.biz

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości