Styl życia

Dzień dobry, kocham cię – życzenia na miły dzień

Styl życia

Fot. VectorStory/ Getty Images

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień wypada 21 listopada. Wszyscy lubimy mieć miły dzień. Po prostu miły dzień. Obudzić się w dobrym nastroju, nastawić pyszną kawę w kawiarce, śpiewać pod prysznicem i oczarować wszystkich w pracy. Niestety nie zawsze się to zdarza. Czego więc możemy życzyć sobie na miły dzień?

Dzień dobry sąsiedzie, miłego dnia – przyznajmy przed sobą, ile razy w życiu rozpoczęliśmy dzień tymi słowami? Można się założyć, że dla większości ten wynik brzmi – zero. Cóż, z natury chyba nie jesteśmy przesadnie sympatyczni, choć każdy przecież lubi usłyszeć od drugiej osoby coś miłego. Nawet najdrobniejszy komplement. Jak więc poprawić sobie i innym rzeczywistość? Składajmy sobie życzenia na miły dzień!

Życzenia miłego dnia na dzień dobry

O to, żeby poprawiać sobie i innym nastrój trzeba dbać od najmłodszych lat. Już maluszki uczą się w przedszkolu, że „jest nam miło i wesoło, kiedy zieleń wszędzie wkoło”. Nie od dziś wiadomo przecież, że jakość naszego najbliższego otoczenia, w którym funkcjonujemy na co dzień, niezwykle pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Jaki będzie najkrótszy przepis na to, żeby było nam miło? Bądźmy mili dla innych, zadbajmy chociażby o życzenia miłego dnia na dzień dobry wysyłane dla ukochanej, dla niego czy dla przyjaciela . Taki niewielki przecież wysiłek emocjonalny może zaprocentować po stokroć i wrócić do nas nie tylko w postaci ogromnej wdzięczności, ale i konkretnego wsparcia w trudnych momentach. Czego możemy życzyć komuś na co dzień ?

Życzenia miłego dnia na dzień dobry – przykłady

„Miłego dzionka po bladym świcie

z całego serca tego Ci życzę,

uśmiechu dużo no i radości

na twarzy Twojej niech dziś zagości.”

„Witaj złotko, skończyłeś spać słodko?

Wypij kawę w swoim kubku,

abyś nie miał dzisiaj smutków.

Pamiętaj o uśmiechu na swej twarzy

– taki widok Twój mi się marzy.

Obyś nie miał dziś ochoty

na najmniejsze nawet tęsknoty.”

Dzień dobry, mam dla Ciebie życzenia

W jaki sposób jeszcze – niedużym kosztem – możemy spróbować poprawić nastrój sobie i innym? Rozwiązaniem, które mamy wypisane na twarzy jest uśmiech. Wszak życzenia uśmiechu na co dzień to najpopularniejsza fraza wypowiadana podczas imienin, urodzin, rocznic ślubu, miesięcznic narzeczeństwa i tym podobnych drobnych, prywatnych uroczystości. Krótko mówią, uśmiech może mieć przeogromny wpływ na nasze życie. Niby prosty grymas, ale ile zmienia! Poprawia samopoczucie, kojąco wpływa na zdrowie oraz sprawia, że inni patrzą na nas z odmiennej perspektywy. Mało tego, zdaniem psychiatrów śmiech jest w stanie przedłużyć nam życie, a to dlatego, że poczucie smutku może mieć trwały, ujemny wpływ na nasze zdrowie. Więc uśmiechajmy się, zyskamy dzięki temu życzliwość innych, poznamy nowych ludzi, a kto wie, może piękny uśmiech pozwoli nam poznać miłość życia?

Życzenia uśmiechu na co dzień

„Dużo szczęścia i radości, uśmiechu i wytrwałości,

I samych przyjemnych dni w przyszłości.”

„Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Dużo słońca, uśmiechu na twarzy,

wielu niezapomnianych i radosnych chwil,

spełnienia marzeń, nawet tych najbardziej zwariowanych,

i tego wszystkiego, o czym sobie jeszcze marzysz.”

>>> Zobacz też: Jak zbudować poczucie własnej wartości i pokochać siebie?

Śmieszne życzenia na dzień dobry

Poczucie humoru to kolejna cecha, dzięki której można miło zacząć dzień. Dobry żart przed ciężką pracą potrafi rozładować atmosferę, przydaje się także podczas przerwy na kawę czy lunchu. Śmieszne życzenia na dzień dobry to świetny pomysł, by mile zaskoczyć znajomych i zrobić wrażenie na partnerze lub partnerce. Dlaczego? Bo poczucie humoru sporo mówi o naszym usposobieniu, nastawieniu do świata i ogólnym nastroju. A ludzie z poczuciem humoru często „zarażają” swoim nastawieniem innych. Humor wyzwala w nas chęci do działania, potrafi wybawić z kłopotów, sprawić, że jesteśmy postrzegani jako bardziej atrakcyjni, szczęśliwi i zadowoleni. Życzenia na udany dzień wypowiedziane z ust osoby z poczuciem humoru mają większą moc!

Śmieszne życzenia na dzień dobry – przykłady

„Kiedy rano świt Cię zbudzi,

to uśmiechem witaj ludzi.

Bo on goi wszelkie rany, no i zawsze

jest mile widziany.

Nawet gdy słońce na niebie nie świeci –

uśmiech radość wszędzie wznieci.

Milutkiego całego dnia,

mnóstwa przyjemności

i radości życzę.”

„Dzień dobry blondyneczko!

A może być lepszy deczko!

Bo mam świetny pomysł!

Tylko źle nie pomyśl!

Weź swój mięciutki ręczniczek

i zaproś mnie na poranny pryszniczek!”

>>> Zobacz też:

Zobacz film: Nauka z uprzejmości dla urzędników?

Pozostałe wiadomości